Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőknek az urológusnál hogy...

Nőknek az urológusnál hogy folyik a vizsgálat?

Figyelt kérdés
Felfázás miatt mennék
2016. jún. 8. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Vizelet tesztet csinálnak, semmi mást. Abból nagyjából 1 hét múlva kitenyésztik a bacit, kb. semmi értelme nincsen, de legalább felírja az antibiotikumot.
2016. jún. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem véres vizelettel járt ezért ultrahangoztak először, hogy megnézzék nincs-e valamilyen kövem. Utána vizeletmintát kértek. Annak az eredménye a minta leadása után félórával meglett, behívtak, megkaptam a gyógyszert és mehettem haza.
2016. jún. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
amikor én voltam, akkor kb melltartóra kellett levetkőznöm. volt fizikális vizsgálat, ultrahang és katéterrel vettek pisimintát amit leküldtek a laborba. utána felöltözhettem és kaptam antibiotikumot és néhány tanácsot.
2016. jún. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, ha valaki képes a pisilésre, akkor adnak neki egy műanyag poharat, hogy belepisiljen és kész. Mást egyébként nem is engednék, egyrészt mert felesleges, másrészt fertőzés veszélye is fennáll, ha le akarják szívni a vizeletedet.

Nem tudom, hol járt az előző, de oda szerintem ne menj!

2016. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval ha sikerül pohárba pisilni akkor nincs katéter? (főleg ettől a részétől félek de nagyon)
2016. jún. 8. 15:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Soha nem hallottam ilyet, pedig már sokszor voltam ezzel a gonddal urológusnál. Biztos hogy a pohárba kell pisilned a mellékhelyiségben. Ja és külföldön is ugyanígy volt. Nem kell paráznod. A dokik sem csinálnak maguknak feleslegesen munkát.
2016. jún. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Én eddig 2x voltam felfazva. Egyszer sürgősségin voltam, mert abban az intézményben voltam gyakorlaton, a masodik amit leírtam ott már dolgozóként voltam. A lehető legjobb ellátást kaptam, még ha kellemetlen is volt az egész szituáció. Ez volt 2014 januárban és azóta se volt gondom a felfazassal. Egyébként nem biztos, hogy tudtam volna pohárba pisilni mert annyira gyulladt volt, de a katéter után már semmi bajom nem volt.
2016. jún. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha steril vizeletmintát akarnak venni, akkor bizony az csak katéterrel oldható meg.

Nekem pár évvel ezelött nem múló gyulladás miatt vettek így, hát bizony nem kívánom senkinek. Biztosan hallották a folyosón is a sikításomat és sírtam mint a csecsemő.

2016. jún. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyulladás alatt fájdalmas a dolog, de nem igen szoktak olyankor katéterezni, csak ha nagyon muszáj.
2016. jún. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
xd
2022. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!