Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kevés menstruációra fogamzásgá...

Kevés menstruációra fogamzásgátlót kaptam. Ez normális?

Figyelt kérdés
Régen mikor menstruáltam teljesen normális mennyiségű volt, 5-6 napig tartott. Az évek során egyre kevesebb lett, 20 éves koromra ott tartottam, hogy 2 napig volt meg maximum, aztán 2 nap kis barnázás. Elmentem nőgyógyászhoz, aki megvizsgált normálisan, azt mondta semmi gond, de gyerekem nem biztos, hogy lesz, ír fel fogamzásgátlót az majd meghozza, pedig mindenki azt mondja, hogy attól kevesebb lesz. Most ott tartok, hogy 1 nap vérzés, az is annyi, hogy egy minitampon elég és 3 nap barnázás. Most vagyok 23, akkor ha így haladok pár év múlva már semmi nem lesz? Közben voltam endokrinológusnál, ahol szintén azt mondták, hogy minden oké. Mindkettő maszek doki volt. Csak én gondolom, hogy ez nem normális?

2016. jún. 11. 15:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem mintha hiányozna az 5-6 napos vérzés, mert régen valósággal folyt belőlem, de azért mégis csak zavar, hogy most alig van.
2016. jún. 11. 15:28
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Menstruációs problémákra fogamzásgátlót felírni nagyfokú felelötlenség vagy/és tudatlanság az orvos részéröl.


Az, hogy gyógyszer nélkül nem sok a menzeszed, még nem lenne baj, de ennek ellenére megérné egy másik orvossal kivizsgáltatni magad. (Ezt az orvost mindenképpen felejtsd el!!!) Az, hoyg egyre csökken, lehet valami probléma tünete, de erre semmi esetre sem az a megoldás, hogy egy rakás hormont adagolnak beléd, ami a saja´t hormonszabályzásodat megszüntetni.


A "maszek" doki meg nem feltétlen jobb, mint az SZTK-s, de semmi esetre sem jelent JÓ orvost, hanem csak olyat, aki pénzért vizsgál meg - de ettöl a tudása nem lesz több vagy jobb.

2016. jún. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én aligha tudom elhinni hogy " minden rendben " ha nem biztos hogy lehet gyereked...ezt nyilván feltételez valami szervi elváltozást vagy hormonális problémát. Amúgy nekem gyógyszer mellett 3 nap van hogy kettő. Az orvos nem normális de Te miért elégszer meg ezzel a " válasszal " meg nem az orvosok kedvenc matatós vizsgálata alapján kellet volna eldöntenie hogy mi kell neked vagy mi okozza a bajt hanem egy hormonvizsgálat.
2016. jún. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Volt hormonvizsgáalatom.
2016. jún. 23. 16:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor - ha a hormonvizsgálat szerint minden rendben van - mire alapozza az orvos, hogy nem lehet gyereked?????
2016. jún. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az az orvos nem teljesen normális az tuti. Azt nem tudja mi bajod van, illetve nem talált semmit, de kitalálja, hogy lehet, hogy nem tudsz teherbe esni, és erre a MEGOLDÁS a tabletta??? ezen most rendesen felhúztam magam, az ilyen orvosoktól a diplomáját is elvenném.

Semmiképp ne szedd, inkább keress egy másik orvost. Egyébként egészségesen élsz, nem stresszelsz túl sokat? Az gyakran jár ilyen tünetekkel.

2016. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak a vérzésem körül panaszaim, és anno nekem is fogamzásgátlóval akarták megoldani, nem néztek a probléma mélyére.


Sok dokit végigjártam mire volt aki elküldött részletesebb vizsgálatra(nemi hormon, pajzsmirigy, mellékvese, vércukorterhelés).


Keress egy neves nőgyógyászt.

2017. jan. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Cukorterhelés, pajzsmirigy, hormonvizsgálat, minden volt.
2017. jan. 12. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!