Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől nem jön meg 10 hete a...

Mitől nem jön meg 10 hete a menzim, ha nem vagyok terhes?

Figyelt kérdés

Mitől maradhat ki a menzeszem több, mint két hónapja, ha eddig mindig megjött 35-45 naponként. Most sem vagyok nagyobb stresszbe mint máskor, inkább úgy fogalmazok máskor is voltam már stresszes és mégis megjött.

Fogyok, pedig nem változtak az étkezési szokásaim, csak azt vettem észre hogy leesnek rólam a nadrágok pár nap vagy hát alatt.

Lehetséges, hogy pajzsmirigy bajom van? Sőt, volt olyan is, hogy két hétig tartott a vérzés és egy hét szünet után megint megjött és végig erős volt.

Nem vagyok terhes, nem szedek gyógyszert, de mikor szedtem, akkor sem állt be a ciklusom rendszeresbe. 22 éves vagyok. A vérképem a szokásostól eltérően most tökéletes volt, mégis fáradékony vagyok és 14 órákat is tudok aludni. Egyedül a jódot nem nézték a véremben. A családomban sok a pajzsmirigy beteg.


2008. szept. 26. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem mentél orvoshoz???

Mire vársz még? El akarsz fogyni, mint a gyertyaszál?

2008. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy vizsgálatkor elsősorbana TSH-t nézik, meg T3, T4-et. Nem értem, ezt miért nem tették meg nálad, ha fogysz folyamatosan, és a családodban is több pajzsmirigy beteg van. Lehet, hogy felkellene keresned egy másik orvost.
2008. szept. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

de mentem orvoshot és elküdött laborba, csak épp a TSH t nem nézték

meg ez a doki mostanában mnident olyan könnyelműen vesz, vagy csak kiír táppénzre, meg bemeséli nekem, ha jó a vérkép (vagy még élek) akkor biztos idegi alapon van, főleg mert tudja, hogy régen depressziós voltam, de ez a kamaszoknál amugyis előfordul szerintem, meghát volt is okom akkor az idegeskedésre, de attól még nem kéne szúrnia a mellkasomnak meg fogynom, mikor jó étvágyam van.

Köszi a kommentet. most a mérleg szerint amúgy normális a kilóm, de mégsem látszik trajtam, hogy híztam volna, és a nacik tényleg leesnek rólam, felttelezem nem azért mert kitágítottam, hisz annál nagyobbra nem tágíthatom, mint amekkora én is vagyok, a mosástól meg inkább összemennek, azt megk étlem hogy a farmer kinyúlott volna


de valamilyen szinten erősebb, keményebb is lett a hasam nem csak kisebb a térfogata, lehet hormonális odlgok ezek, vagy a szex miatt vannak, de remélem nem rendellenes dolog.

Tényleg fel kéne keresnem egy másik dokit, csak elég ciki szerintem bejelenteni, hogy átiratom magam máshoz, mivel ez körzeti doki és tudnia illik róla.

Dehát mindent az egészségért, mert anélkül semmi nem megy.

amúgy gondoltam terhességre is, mivel a hányingeren és a hízáson kívül mniden terhességre utal, (uborka kívánata, menzi kimaradás, fáradság, hanghulatingadozás) halottam hogy sokan nyúzottabbak lesznek ha terhesek, és van akinek nem is nől a hasa szinte meg nem is émelyeg, és olvastam olyat is hogy voltak terhes nők akiknek két hónaposan is negatívat mutatott a teszt és csak ultrahang alapján jöttek rá, hogy babát vártak.

2008. szept. 28. 16:47
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó a TSH-m jó a VASAM, jó a koleszterin, a vércukor, a szívműködés, mniden okés elvileg.


három hónapig nem jött meg a vérzésem, utána csak norcoluttal jött meg, azóta fogitabit szedek (trinadiol)

azóta egyszer megint megjött vérzésem, de most se szabályos, sokat késik és kimarad. Ultrahangra nem küldött doki, megvizsgált, azt mnodja nincs ciszta, és persze terhes sem vagyok

2008. dec. 27. 22:54
 5/5 A kérdező kommentje:

Azóta sem lettem terhes, pedig megint vagy két hónapja befejeztem a tabletta szedését.

Lehet meddő vagyok, de lehet csak túl ideges.

Halottam, hogy a hőmérséklet változástól, a stressztől és a vashiánytól is elmaradhat több hónapra a vérzés.

Ciklusszabályzónak és termékenység elősegítőnek viszont sok E vitamint kell szedni, mai az olyaos magvakban megtalálható. Tök véletlenül derült ki, hogy egy ismerősöm meddő, és meséltem neki ezekről a vitaminokról, és azt mnodta, hogy nem ehet olajos magvakat, mert az összesre allergiás, lehet épp ez volt neki a baja.

2009. márc. 8. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!