Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használhatok-e tampont?

Használhatok-e tampont?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Már 11 napja késik a menstrum és holnap strandra mennénk.Rakhatok-e be tampont,mivel bármelyik pillanatban megjöhet?

2016. jún. 19. 09:17
 1/6 anonim válasza:

Nem. Az nem megoldás rá. Ha szárazon teszed fel, felsértheted vele a hüvelyed belső falát. Tampont csak akkor szabad feltenni, amikor megvan már, jobban.

Ha úgy teszed fel, hogy nincs mensid, felszívja a hüvelyed természetes nedvességét, kiszárítja a hüvelyed.

Fürdesz rendesen, készenlétben a tampon, és ha pont akkor megjön, használod.

2016. jún. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az 1#-es válaszolónak üzenem, ez nem egészen úgy van, ahogyan írta.

Használhatsz tampont mensire várva is, de a lényeg, hogy ezt ne a hónap minden napján tegye meg az ember.

Ha "szárazon" tennél fel tampont, akkor ilyenkor tampaxot érdemes használni (egyébként pedig minden esetben inkább tampax, mint tampon), mert az jobban csúszik a hüvelyben és semmilyen felületet sem sért fel, a kialakítása miatt. Ráadásul több vért képes beszívni, mert a hüvelyben valamennyire szétterül.

Egyáltalán nemcsak akkor lehet használni tampont, ha már jobban megvan. Az tény, hogy erősebb vérzés esetén könnyebben felhelyezhető, de mint írtam, a tampax, a tamponnal ellentétben még kis mennyiségű vérzés esetén vagy mensire várva is is gond nélkül feltehető.

(Nőgyógyászati asszisztens vagyok és nemcsak egy orvossal dolgozom, akiknek a véleménye is ugyanez, amiket leírtam.)

2016. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tampax nem egy TAMPON fajta???

Egyébként nem szabad tampont basználni, amikor nem menstruálsz. Használj tisztasági betétet! Mielőtt bemész a vízbe meglátod, hogy megjött-e, ha megjött rakj be tampont, ha nem, nem kell semmi.

Utolsónak:

[link]

2016. jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A tampax, az tampax. A tampon, az tampon. Mindkettő menzesz esetén használatos, csak más a kialakításuk.

A cikkben írnak, hogy nem lehet menzeszen kívül használni, viszont a rendelőben, kórházban nyugodt szívvel ajánlják, ha az illető úgy érzi, hogy megjöhet, de ilyenkor csak a tampaxot, nem a tampont.

Rengeteg nő használja menzesz előtt, sok orvos ezt támogatja, a cikk ellene van. Ki-ki használja úgy, ahogyan gondolja.

Tampont én sem tennék fel, ha tudom, hogy aznap meg fog jönni, mert nagyon tapadna, csak tampaxot, mert azt könnyebb felhelyezni szárazon is.

2016. jún. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Sajnos csak angolul találtam meg, de leírják, hogy a Tampax egy MÁRKA, a Procter&Gamble tulajdonában, ami tamponokat gyárt. Olyan, mint az OB, az OB is egy tampon márka. Használta is Tampax TAMPONT, ugyanúgy működik, csak annyi, hogy applikátoros, de attól még TAMPON. Az OB is csinál már applikátoros tampont egyébként. Csak annyi, hogy a Tampax hosdzában szívja tele magát, nekem éppen ezért nem jött be, de a lényegen nem változtatt.

Kéretik a Tampax márkanevet nagybetűvel írni, a helyesírás szerint.

Valaki írjon még ide légyszi, mert nekem nem hiszi el!

2016. jún. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

*hosszában. * változtat

Fránya telefon.

2016. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!