Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » UH, MRI nem mutatja ki, de...

UH, MRI nem mutatja ki, de lehet endometriózis?

Figyelt kérdés
Olyan fájdalmas menstruációban szenvedek, hogy nem tudok az első 1-2 napon dolgozni, csak 3-4 fájdalomcsillapítóval fetrengeni otthon. A nődokim csinált UH-t, semmit nem mutatott ki, voltam MRI-n, az se. Lehetséges hogy endometriózisom van ennek ellenére? Az orvos nem nagyon ajánlotta a lapart...
2016. jún. 21. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Az endot csak szövetmintával lehet megerősíteni 100%ig, viszont ha az lenne akkor a vérzéstől függetlenül jelentkezik fájdalom ciklus bármelyik napján és főleg a vérzés előtti időszakban és nem csak a hasad fáj, hanem a székelés, vizelés, végbél tájék, derékba sugárzik.
2016. jún. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor mi lehet a bajom? Csak menstruációkor fáj. Epe körül, belgyógyász is fél óráig nézte UH-val, de tökéletesek a leleteim... Vagy fogadjam el hogy ez van?
2016. jún. 21. 11:24
 3/8 anonim válasza:
Nekem is volt, ugyan az MR kimutatta, de csak azért, mert olyan helyen volt, de nem mindig mutatja ki. Nekem pl. SOHA nem voltak fájdalmaim, mégis II. fokú endometriózisom volt, tehát érdemes elmenni szakemberhez. Én 8 nőgyógyásznál voltam, egyiknek sem tűnt fel, hogy amiatt nem jön a baba. Voltam a SOTE I-en, ami endometriózisközpont, csináltak lapart, és puff, kiderült. Nem tudom, hol élsz, de semmiképp ne hallgass "sima" nődokira, mert sajnos nem értenek hozzá. Pécsen is van endóközpont, meg Pesten a SOTE-n, menj el, legfeljebb kiderül, hogy mégsincs endód..
2016. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Ha csak mensikor fáj, az pont arra utal, mivel az endometriózis is méhszövet, azaz ha vérzel, akkor az is vérzik, még ha történetesen a hasfaladon is van, ezért fájhat, mert össze lehet nőve a hashártyával vagy akármivel. Nekem is össze volt nőve a hasfalamon, és a méhtartó szalagon is volt, mégsem fájt, max annyi volt, h amikor megjött, nyilalt a méhszájamnál. Mint kiderült, pont mögötte volt a pár centis csomó.
2016. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Megint én. Facebookon van az Endometriózis Támogató Csoport, baromi hasznos, sok-sok érintett taggal. Lépj be, aztán vizsgáltasd ki magad rendesen, mert ez 90%, hogy endometriózis, és az nem játék..
2016. jún. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy jártam, mint a 3. Csak annyi tünetem volt, hogy a mensi 1. napján nagyon görcsölt a hasam. Aztán éveken át hiába vártam a babára, a dokim azt mondta, minden vizsgálat eredménye szuper, nincs semmi szervi probléma, csak türelem. Nőgyógyászt váltottam, elmentem egy nőnemű dokihoz, aki azonnal endometriózisra gyanakodott. A laparoszkópia meg is erősítette, volt belül egy csomó összenövésem, a petefészkemen endometrióma. Mindent rendbe hoztak, de kiújulhat, így most diétázom.
2016. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy bélendóm van, jövőre műtenek...
2016. nov. 3. 22:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Mármint a beleiden összenövést okozott... És hogyhogy csak jövőre műtenek? Én addig a helyedben felkeresnék egy természetgyógyászt vagy táplálkozási tanácsadót. A meglévő összenövések ugyan már nem fognak eltűnni, de ha táplálkozással meg növényi progeszteron-krémmel visszaszorítod az ösztrogén szintedet, akkor inaktiválhatod az endometriózist, egyszerűbb lehet a műtét és utána kisebb az esélye, hogy kiújul. Nekem pl sokat segített a Női igazságok című könyv.
2016. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!