Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik, hogy "érzékeny"...

Létezik, hogy "érzékeny" vagyok a férjem spermájára?

Figyelt kérdés
Amikor nem védekeztünk, úgy nézett ki a ciklusom, hogy kb 21 napig vérezgettem, ebből 6-7 nap erős, menstruációs vérzés volt, és 7 teljes napig nem véreztem, semmilyen szinten. Aztán valahogy teherbeestem, megszületett a kislányunk, és lassan újabb babát szeretnénk. Egyelőre óvszerrel védekezünk, de volt olyan is, hogy nem védekeztünk, csak megszakítással. Olyankor ez volt, amit leírtam, ha viszont használunk óvszert, akkor nincs bajom, rendes a ciklusom, ahogy a nagykönyvben meg van írva. (Még terhesség előtt kivizsgáltattam magam, kaptam hormont is, tehát, nőgyógyász látott, ismeri a kórtörténetemet.)
2010. ápr. 13. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen allergia, de igen ritka.
2010. ápr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az allergia heveny lokális reakciókkal is járna. Én ezt pszichésnek gondolom, ha az orvos nem látott fizikai okot!

Az óvszer és a ciklus között semmilyen összefüggés nincsen.

2010. ápr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát, köszi a válaszokat, de sajnos ez nem segít rajtunk (az utolsó válasz). Milyen pszichés problémára gondoltál?
2010. ápr. 14. 08:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne vedd kérlek támadásnak a pszichés okok említését. Nem mennék bele interneten a fejtegetésbe, látatlanban főleg nem.

Ha tényleg kizárható a fizikai ok, akkor szerintem keressetek fel egy szexuálpszichológust a pároddal. (Pl.: dr Rusz Edit)

2010. ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfontolom, csak igazán nem érzem szükségét. Ha esetleg van ilyenben tapasztalatod, vagy bármilyen rálátásod, megkeresnél? Köszönöm!
2010. ápr. 15. 08:15
 6/8 anonim ***** válasza:

A ciklus nagyon érzékeny bármilyen pszichés behatásra. (Ld pl. háborúban akár hónapokig elmaradhat a menstruáció). Pszichológus vagyok, ezért is szóltam hozzá. Én ezt a problémát, hogy ha óvszert használtok rendben van a ciklusod, ha csak megszakítással védekeztek, akkor folyamatosan vérzel, inkább pszichés eredetűnek tartom. Azért nem keztem el a fejtegetését, mert nagyon bele kéne "mászni" a kapcsolatotokba, a nőiesség, szexualitás kérdésébe (te hogyan viszonyulsz ezekhez), a ki nem mondott fantáziákba, anyasághoz való viszonyodba stb. stb. Az ember ezt önmagában nem igazán látja át, ezért kéne szakember.

Szexuálpszichológust, és/vagy klinikai szakpszichológust keressél fel. Ők tudnak hatékonyan segíteni. Persze negatív orvosi leletek mellett.

2010. ápr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, megfontolom. Az orvosom (nőgyógyászom) alaposan kivizsgált, nem talált fizikai, testi problémát, minden leletem negatív, leszámítva egy kis gyulladást a méhszájamon.

Még egyszer köszönöm, remélem megoldódik ez a problémánk.

2010. ápr. 17. 21:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen:) Én is szívből kívánom, hogy megoldódjon! És még egyszer; ne félj szakemberhez menni! Sokan vannak még teljesen egészséges emberek hasonló, vagy még komplikáltabb problémákkal.
2010. ápr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!