Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyászati szűrési...

A nőgyógyászati szűrési leletem P2, HPV gyanú?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy ez a HPV gyanú pontosan mit takar? Illetve lehet ez hülye kérdés, de mindenhol azt olvasom, hogy túlnyomó részt nemi úton terjed a HPV vírus és nagyon ritka a más forrásból való fertőzés. Nekem pedig összesen csak egy szexuális partnerem volt (illetve van azóta is), aki mielőtt összejöttünk volna testileg is, volt szűrésen és negatív volt HPV-re. Hűtlenség nem jöhet szóba egyik oldalon sem. De akkor hogyan kaphattam el a fertőzést, ha tényleg annyira ritka, hogy nem nemi úton kapja el valaki?

2016. jún. 27. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A P2 azt jelenti hogy nincs elváltozás (serdülő kor után, szexuálisan aktív nőknél ez az eredmény) a HPV pedig csak gyanú, jelen van mindenki szervezetében kb, kérj tipizálást és fél évente járj el szűrésre, nem szabad elhanyagolnod valamit erősítened kell az immunrendszered. A lényeg hogy időben felismerjék ha gond van!
2016. jún. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Virlázs válasza:
100%

Szia. Az elmondottak alapján minimális esélye van annak, hogy fertőzött legyél! Annyit takar, hogy a validáló személy figyelmes és elővigyázatosságból javasolja a hpv szűrést, pedig valószínűleg csak egy kis gyulladást jelez a P2. Nekem volt P3-as eredmény, amire se a citológiai teszet validáló személynek, sem az orvosnak nem jutott eszébe egy hpv szűrés(csak a gyulladást kezelték), így 1 évig ki sem derült, csak miután megfertőztem újdonsült barátomat..nekem nem volt tünetem a P3-on kívül. Ő szemölcsös lett, azért kértem konkrèt hpv szűrést..szép bemutatkozás volt!

A lényeg, hogy úgy néz ki, jó kezekben vagy és inkább legyenek "fontoskodók" és vizsgáljanak ki azonnal, ha csak a gyanú is felmerül, minthogy legyintsenek, hogy nincs nagy baj. Jó, hogy Te is foglalkozol vele, nem csak annyiban hagyod!

2016. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm szépen a válaszodat. Mindenképpen megyek majd fél év múlva kontroll szűrésre.
2016. aug. 10. 12:13
 4/5 anonim ***** válasza:

HPV gyanú azt jelenti, hogy a kenetben oda nem illő kórós sejteket találtak.

Szinte biztos, hogy van HPV vírus a szervezetedben. Fél év alatt az immunrendszered le is tudja győzni.


Sajnos az eddigi tanulmányok alapján szexuális úton terjed. Hacsak a méhnyak nem érintkezett valami mással. :)

2016. szept. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, egy picit utána kellene olvasnod. Én megtettem. :)
2016. szept. 6. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!