Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A betét használata ugye...

A betét használata ugye egészségesebb mint a tampon, mégis csomóan írják hogy" a tampon jobb, kényelmesebb stb. "Nem az egészségnek kellene az első helyen állni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért egészségtelen a tampon?


Egyébként én most szoktam rá a tamponra.Sajnos akármilyen betétet próbáltam rengetegszer elcsúszott,hiába volt szárnyas.Nagyon sok bugyim lett emiatt véres,ami aztán alig vagy egyáltalán nem jött ki:(

Ezért váltottam.

Egyébként anyukám kb. 15éve tampont használ és semmi baja nincs/nem volt.

15/L

2010. ápr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Tévhitben élsz. A betét semmivel sem egészségesebb, csupán más. De a nem megfelelő időközönként cserélt betét pont annyi galibát okozhat, mint a túl sokáig a hüvelyben felejtett tampon. Normális tisztálkodás és alapvető higiénia betartása mellett egyik sem egészségtelenebb a másiknál.
2010. ápr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%

Az egeszsegnek kell(ene) az elso helyen allnia ez igy van, de sajnos a mai tul gyorsan fejlodo (nem minidg jo iranyba!) vilagunkban es neha csak a masodik helyre szorul. Ha megnezed mennyire egeszseges a minuszokban csupasz derekkal buliba menni?:) semennyire,megis sokan csinaljak, mert "szexik" es "menok" akarnak lennni, aztan ket-harom vesemedence/petefeszek gyulladas utan mar ketszer is meggondoljak. Sokan azert valasztjak a tampon hasznalatat, mert pl nem engedhetik meg maguknak, hogy "balesetek" tortenjenek: pl ha mondjuk egy multinacionalis ceg igazgatoja no, es betetet hasznal, es veletlenul atazik vagy barmi, hogy neznenek ra? Elvesziteni a tekintelyet. Vagy mondjuk egy tanarno/igazgatono valoszinuleg elete vegeig legendak keringenenk rola az iskolaban.

Meg hat van aki ugy erzi, hogy neki ez kenyelmesebb, mert nem latja a vert vagy nem tudom. A baj az, hogy a tampon karos hatasai nem ugy jelentkeznek, mint mondjuk egy csupasz derek-masnap hasfajas stb esetnel. Evekig halmozodik fel a testedben a permet es feheritoszerek maradeka, amit a tampon gyartasa es a gyapot termesztesehez hasznalnak.Ez nem masnap fog jelentkezni. Csak nezd meg hany meg hany no hal meg kulonbozo petefeszek/mehnyakrakban. Ezek a dolgok nem csak ugy maguktol keletkeznek. Viszont a te figyelmedet is felhivnam, hogy a betet sem sokkal egeszsegesebb! Mivel a legtobb betet nagy mertekben szintetikus anyagobol keszul, tele van nyomva egy rakas kemiai anyaggal,plusz ha nem csereled idoben, akkor ugyanolyan gombas fertozesek stb kezdenek nekiindulni, mint a tamponnal.

A legegeszsegesebb ( es kornyezetkimelobb!) a menstruacios csesze (lady cup/ moon cup/ diva cup) ami semmilyen anyaggal nem mergezi a tested es mivel ujra hasznalod, ezert nem keletkezik felesleges es nem higienikus hulladek sem utana. Plusz orvosi szilikon ami az emberek 99.99%-nak semmilyen allergiat nem valt ki. Szoval ha mar a tampon ellen harcolsz, ajanlom a figyelmedbe ezt az alternativat a betet helyett :)

Jo egeszseget neked!

2010. ápr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

A tampon azért lehet veszélyes, mert

1.: kórokozók melegágya lehet, kimondottan, ha hosszabb ideig van fenn. A hüvelyben alapjáraton vannak kórokozók is egy nőnél, nem kell hozzá a piszkos kéz, hogy felvigye. Az egyik ilyen kórokozó okozza a tamponosok által sokkal gyakrabban megjelenő TSS nevű súlyos betegséget.


2. a tampon tetején pangó vér, ami nem szívóik a tamponba felmarhatja a méhszájat, ezzel méhszájsebet okozva.


3. A candidára hajlamos nőknél elősegíti a kiújulást.


A 15 éve használja, de nincs semmi baja nem jelenti azt, hogy nem is lesz, illetve, hogy mindenki ilyen szerencsés! Nem azt írom, hogy nem lehet tampont használni, de egészségtelennek tartom az éjjel-nappali tampon használatot. A műanyag bevonatú betét szintén nem egészséges, de legalább nem kell a hüvelybe helyezni a méhszáj elé.


Nálunk, amikor sulis voltam, ázott el tanár, nem lett belőle legenda, nagyon szerettük. Elég szomorú, hogy tekintélycsökkentő a menstruáció. Ennyire azért nem kellene elembertelenedni...:((

2010. ápr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

igazából a tampon nem elsősorban azt a célt szolgálta, hogy a minden helyzetben és mindenki használja, eleinte sportolóknak lett kifejlesztve, aki úszik, búvárkodik stb

persze semmi bajom nincs a tamponnal, de ha nem muszáj nem azt hordok, mert nekem a betét kényelmesebb és kevésbé macerásabb

mondjuk én azt ajánlom neked (amit én is csinálok), az első pár napon használj tampont,amikor erős a vérzésed, és akkor elkerülöd a betéttel az átázást, aztán amikor már kevés a vérzésed akkor használj betétet, ugyanis akinek kevés a vérzése tampont visel... képzeld csak el, a tampon nem a vért szívja magába, hanem elkezdi a hüvelyed nyálkahártyáját irritálni, főleg azok a nők akik erre hajlamosak, simán összeszednek valami gombát,

2010. ápr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja és ha betétet használok akkor általában próbálok kis bugyit hordani mert akkor jobban rápasszol a betét(jobban fedi) és nem megy félre :)

22:08 voltam

kke

2010. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én tampont használok.

17/F

2013. okt. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!