Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyek azok a tényezők,...

Melyek azok a tényezők, amelyek befolyásolhatják a menstruációmat? (késik esetleg korábban megjön) 13/L

Figyelt kérdés

2016. júl. 4. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapesetben a hormonszabályzás felelös a ciklus menetéért.


Egy normál felnött nönél plusz-minusz 2-4 napnál nagyobb eltérés nem szokott lenni. (Eltekintve a terhességtöl meg az esetleges betegségektöl)


A te esetedben (13 évesen) még sokszor nem állt be a hormonrendszer és emiatt nagyobb ingadozások esetleg egy-egy kimaradás is belefér, idövel rendszeressé válik valószínüleg.


A menzesz kimaradhat akkor is, ha valaki túl kevés kalóriát fogyaszt (rossz rendszerü fogyókúra, betegség), illetve erös elhízás is okozhat ilyen problémát.

Emellett vannak különféle hormonális eredetü elváltozások, amik rendszertelen ciklussal járhatnak.


Ilyen esetben feltétlen orvoshoz kell menni, és kideríttetni a probléma okát. Ami azonban nem megoldás, az az, ha rendszertelen menzesz kezelésére fogamzásgátlót ír fel - ez ugyanis nem segít, hanem teljesen tönkreteszik a saját hormonszabályzást. Ha ilyen orvoshoz kerülsz véletlen, akkor feltétlen keress másikat.

2016. júl. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
egy terhesség:)
2016. júl. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs, az elsö vagyok és most vettem észre, hoyg valami kimaradt:


A szabályos ciklus nem 28 naposat jelent, csak igen kevés nönek ennyi. A legtöbb esetben ennél rövidebb vagy hosszabb a két menzesz közti idö. Ha rendszeresen 21 és 35 nap között jön meg (persze nagyjából azonos hosszúságú, pl. 21, 25, 29, 31, stb.) a kettö közti idötartam, akkor azzal nincs semmi baj.

2016. júl. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!