Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez lehet PCOS az alábbi...

Ez lehet PCOS az alábbi tünetek alapján?

Figyelt kérdés

Nagyon kevés vér jön menstruáció alatt, egy betét se telik meg és 22 naponta jön meg mióta menstruálok.

Nagyon kívánom az édességeket, de volt hogy fél évig diétáztam és nem ettem VISZONT diéta alatt nem fogytam semmit, pedig van 20 kg feleslegem és az étrenddel és a mozgással se volt gond! (Előtte 30 kg feleslegem volt, abból 10 kg-t le tudtam faragni, azóta viszont a maradékot nem + akkoriban a menstruációs vér is több volt, de ez évekkel előtte volt)

De nem szőrösödöm, nincsenek pattanásaim.



2016. júl. 6. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez inkább pajzsmirigy gondnak néz ki, alulműködés pl. Az okoz tipikusan nehéz fogyást és hízást. Ha előtte diétáztál akkor lehet hogy az anyagcseréd lelassult,felborult és kialakult attól. Házidoki és TSH vérvételt kell kérni.

A pcos tünete hogy nincs menzesz, nincs peteérés, évente max 3-4 alkalommal. Neked rendszeres, az egy dolog hogy kevés, nem mindenkinek erős és az évek alatt változik a vérzés. Mellé jön a folyamatos hízás főleg hasra(inzulinrezisztencia, ez az oka a pcos-nak tehát ha van pcos-ed akkor IR-ed is) pattanások, szőrösödés, cisztás petefészek.

Bármilyen más hormonhiány vagy gond is okozhatja. Endokrinológus kell előtte pedig tsh vérvétel a háziorvostól(1-2között van a tsh-d akkor jó, felette kell az endokrinológus aki néz majd mást is, mert a pajzsmirigy/IR-PCOS társbetegségek sokszor).

2016. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Megnézték a pajzsmirigyemet és nincs alulműködés
2016. júl. 6. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!