Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek a tünetek normálisak,...

Ezek a tünetek normálisak, vagy bajra utalhatnak? Pl. PCOS, vagy egyéb hormonális zavar. Kell kezelni, s ha igen, mit ajánlotok a hormonkészítményeet leszámítva?

Figyelt kérdés

Későn érő típus vagyok, most 24 éves. 13,5 évesen jött meg, nem volt sose hosszú távú kimaradásom vagy problémám, mindig 5 napig véreztem, 28 nap volt az átlag, gyakran jött pontosan. Kb. egy éve átlagban egy nappal megrövidült a menzeszem (sokszor már az 4-5. napon is csak pecsételek), november óta pedig minden ciklus több mint 3O napos. Most utoljára első nap nagyon legyengített, de csak kb. 4 napig volt aránylag kevés vérzés (2 nap alatt sem telt meg egy betét), majd még 2-3 napig pecsételtem. Szerintetek ez csak normális testi változás, vagy lehet komolyabb baj?

Szintén kb egy éve nőiesedem, formásodik az alakom (homokóra), szépülök - de lehet, hogy ez csak az én agyamban játszódik le, mert azelőtt nem tekintettem magamra nőként, nem érdekelt a testem egyáltalán. Nehezen, de csak most kezd bennem tudatosulni a dolog, de még mindig nem merem magam vállalni. Nincs se párom, se nemi életem, nem is nagyon kívánom, inkább csak törődésre, szeretetre, biztonságérzetre vágyom egy férfitól.



2015. máj. 25. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tűnik PCOS-nak, ha egyéb tüneted nincs mint pl. hízás, szőrösödés. A ciklus változása miatt mindenképp kivizsgáltatnám a hormonokat, de nagyon valószínű, hogy lelki háttere van azok alapján, amit leírtál. Erre kineziológiát nagyon ajánlom, az ki tudja deríteni, hogy ez a megkésett lelki nemi érésed mitől lehet. Mondom ezt orvos kineziológus PCOS-ként! :)
2015. máj. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!