Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim borotválkozás után...

Intim borotválkozás után mindig tiszta kiütés vagyok! Viszket, csúnyán kipattog! Aki hasonló helyzetben van hogyan orvosolja? Van rá valami megoldás? Vagy felejtsem el a borotvát?

Figyelt kérdés
2016. júl. 6. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Isten/az evolúció/a nagy lila mándruc azért tette oda azt a szőrt, hogy legyen. Max ollóval vágd vissza, ha nem akarsz ős-bozótot.
2016. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Éles borotvát használj, lehet férfi is, az a legjobb. Intim részre ne használd egy alkalomnál többször, vagy fertötlenítsd alkohollal. Elötte âllj egy ideig a zuhany alatt. Használj jó minöségű borotvazselét. Ez a borotvára is vonatkozik. Borotválkozás után használj bepanthent, vagy valami más babakenöcsöt, esetleg babaolajat. Ha így is kipattogsz, akkor túl érzékeny a böröd.
2016. júl. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hahahaha ez vicces volt! A szemöldököt is oda tette mégis szedik, meg "teremtette" a füvet mégis vágjuk a gazt gyomírtózzuk! Sok minden van itt ami elleb harcolunk ! De azért tetszett ahogy leirtad ! :)
2016. júl. 6. 22:25
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi második minden féle képpen ki próbállom! 😊
2016. júl. 6. 22:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne borotvát használj, vagyis ne sima eldobható vacakot, hanem elektromosat, ami olyasmi mint a hajvágó. Bocsi nem tudom a nevét. Előtte én is kipattogtam, aztán vettem egyet és azóta jó.
2016. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Én azóta nem pattogok ki, amióta epilátort használok. Az első alkalom rohadtul fáj, de utána már nem, szóval egyszer kell kibírni és csak a bikinivonalon használd, én a szeméremajkaimon csak rövidre vágom a szőrt, mert a páromnak így tetszik, ha nagyon akarod, akkor ott borotváld le, ott nem pattog ki annyira, a legérzékenyebb rész a hajlat a bikinivonalnál, azt nem érdemes borotválni.
2016. júl. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy közvetlenül utána, vagy pár napra rá pattogsz ki. Ha közvetlenül utána, akkor az azért van, mert irritáltad a szőrtüszőket. Erre akkor kerülhet sor, ha nem puhultak fel eléggé a szőrszálak. Ezt úgy tudod orvosolni, ha borotválkozás előtt 2-3 perccel bekened borotvahabbal/zselével, és csak ez után kezdesz szőrteleníteni. Ha így is fennáll a probléma, akkor próbáld meg növekedési irányba borotválni.

Másik ok lehet a szőrtüszőbe jutott kórokozó. Szőrtelenítés előtt fertőtlenítsd az adott bőrfelületet és a borotvát is.

Ha a borotválkozás utáni napokban pattogsz ki, az csak egyszerű szőrbenövés. Az elhalt hámsejtek eltömítik a tüszőt, ezért a szőrszál nem tud kibújni. Rendszeres radírozással ez megelőzhető.

Intim területen egyébként célszerűbb gyantát használni, hosszú távon sokkal kíméletesebb, kevesebb a lehetőség a fertőzésre és a bőrelváltozásra. Az első pár alkalom piszkosul fáj, az igaz, de a 3-4. már csak inkább kellemetlen, mintsem fájdalmas.

Remélem segítettem,

egy kozmetikus

2016. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Tényleg sokat segítetetek !
2016. júl. 6. 22:58
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"A szemöldököt is oda tette mégis szedik" - az is csak egy fölösleges hiúság

"meg "teremtette" a füvet mégis vágjuk a gazt gyomírtózzuk!" - vágni, kaszálni lehet, ahogy a szőrt is. De írmagostul irtani semmit nem szabadna.

"Sok minden van itt ami elleb harcolunk!" - pont ez a baj. Ráksejtek vagyunk, akik a természet ellen fordultak, ami létrehozott minket.

2016. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
lehet, hogy ez elsőre fájdalmasnak hangzik, de én az egész szemérem dombomat epilálom már évek óta (csak az első kettő fáj mint a kur.vaélet.. :D, utána jó), pont a kiütések miatt. Azóta 1-1 begyulladásom van csak, ritkábban kell nekiállnom, nem fáj és viszek ha nő vissza, és nem is olyan szúrós. vagy gyanta. az gyorsabb. és am onnantól lefele nekem már nem pattog ki, plusz lejjebb nem is ajánlom, mert ott nagyon érzékeny és puha a bőr, be is csípheti a gép vagy megsértheted a bőrt.
2016. okt. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!