Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borotválkozás után 1-2 nappal...

Nemismertek kérdése:

Borotválkozás után 1-2 nappal kis piros gyulladások jelennek meg, és elég soká múlnak el. Megoldás?

Figyelt kérdés
az arc bőröm eléggé érzékeny a borotválkozásra. a nyakamon 0ásra tolom, de az arcomat borostásra hagyom, mert kis pattanások jelennek meg 1-2 nappal. de a nyakammal nem tudok mit tenni :/

2013. febr. 9. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Másnak is van ilyen gondja. Ő is nullás géppel oldja meg nem csak a nyakán vagy az arcán, hanem mind két helyen. No problem! Nem olyan rossz a borosta ám!

24/N

2013. febr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
így van, no problem, nekem! :D
2013. febr. 9. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:

hogyan és mivel borotválkozol?

meleg vízzel jól fel kell puhítani a bőrt és szőrt. hab, gél..vagy mit használsz? aztán a borotvát nem kell rányomni, úgy kellene levinnie ha minden jó. ha rányomod akkor szedi a bőr felső rétegét és attól kipattog. és nem száliránnyal szemben húzni. érdemes krémet is használni utána, hogy megnyugtassa a bőrt és puhítja is kissé, mert ha száraz az sem jó.

2013. febr. 10. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
valamiért nekem hideg vizet ajánlottak (ne kérdezd miért, nem emlékszem már, de a meleggel is olyan) habbal. és nem száliránnyal szembe, és nem nyomom rá. krémet használtam, ilyen nivea borotválkozás utánit, de nem javított :/ és most a géppel: letolom rövidebbre, és van az a rezegtetős ami nullára tolja. ua a hatás, csak az arcom is kiperseg.
2013. febr. 10. 08:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

kísérletezned kell és legyen időd mindig borotválkozni, ne siess.

próbáld meleg-vizes mosás után meleg-vizes törölközővel bedunsztolni az arcod nyakad (vagy fürdés, zuhanyzás után). a gél nekem jobban bevált(a hab csak a felszínen van),érzékeny bőrre vegyél mindent. főleg a régi pamacsolásnak is megvolt az előnye, mert masszírozta a bőrt, felállította, megmozgatta a szőrt(alá is ment hab).nem drága, sztem megéri a próbához egyet venni (dm, rossman).

az arckrémet használd mindig, nekem a szél és hidegtől hamar kiszárad, nem venni észre, csak a borotválásnál, de akkor 2 hétig kenem, mire jó lesz; más időszakban nincs bajom.

ha a penge Húz-nem visz simán, akkor baj van, mert nem puha(bőr), nem csúszik, nem jó az éle. én régi pengéset használok, ez a súlyánál fogva viszi,(ellenben az újnál a fej könnyű, a nyél nehéz-a fej mindig úgy áll) jól variálható a szög is közben, nekem jobban bevált mint a mai sokpengés szuper cuccok, de azért nem ajánlom, mert ezzel lassabban fog menni minden.

krémbe nehéz ajánlani, én natúr, biós cuccokat veszek ha lehet,-ezek alapanyaga jobban bevált mint az átlag tömegtermék.

2013. febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ez az utolsó nagyon korrekt. köszi szépen, mindenhogy kipróbálom :)
2013. febr. 10. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!