Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megvonásos vérzésnek van...

Megvonásos vérzésnek van funkciója?

Figyelt kérdés
Azt tudom, ha valaki fogamzásgátlót szed, annak nincs rendes menstruációja, csak a gyógyszer kihagyása miatt jelentkezik egy ún. megvonásos vérzése. De tulajdonképpen ennek mi értelme van? Van valami funkciója? Miért nem lehet folyamatosan szedni a tablettát?
2016. júl. 8. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A vérzés azért jön létre, mert a szedés alatt folyamatosan adagolja a tabletta a progeszteront, a 7 napos szünetben viszont nem kap hormont a szervezet, és erre úgy reagál, hogy leválik a nyálkahártya. Ugyanezt bármilyen hormontartalmú készítménnyel el lehet érni.
2016. júl. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt értem, csak az a kérdésem, hogy ennek mi értelme. Miért kell kihagyni azt a hetet? Hogy ilyenkor pihenjen a szervezet?
2016. júl. 8. 08:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy leváljon a nyálkahártya. Annak továbbra is cserélődnie kell, a réginek ki kell lökődnie. A szünet nélkül magától nem tenné, hisz a petesejtet várja, ami soha nem érkezik meg, mert a tabletta kikapcsolta a petesejt-termelődést.
2016. júl. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért kell hogy legyen vérzés (frissüljön a vérképzés, azért is gyengébb hogy vérszegénységet ne okozzon) és hogy havonta megbizonyosodjon róla így a nő hogy nem lett terhes (ha jelentkezik is vérzés az más mint a megszokott!). Az alapvető női ciklus is 28nap napos, minél közelebb akarják vinni a természetes ciklushosszhoz.

Más országokban vannak kiterjesztett ciklusú tabletták. Na de ennél már simán lehet vérezgetés, hisz ha valaki két levelet akar pl a 21naposból beszedni, akkor is előfordul ilyen, nem hogy a 81-84 vagy 365napos változatnál... Illetve nekem már 3.héten vannak PMS tüneteim, hát még ha erre még rá kéne húzni jópár hetet :D

2016. júl. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt szedhető fogamzásgátlót (pl cerazette) folyamatosan kell szedni szünet nélkül.

Nekem pl mig szedtem meg sem jött,pedig előtte már menstruáltam.

2016. júl. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!