Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tamponhoz kis segítség?

Tamponhoz kis segítség?

Figyelt kérdés

Ki szeretném próbálni a tampont, de először csak minit. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem..

Milyen időközönként kell cserélni? Mennyire megbízható? Tényleg olyan veszélyes mint irjak, hogy tss-t okoz? Milyen nehez feltenni es kiszedni? Honnan tudom hogy megtelt es cserélhetek? Suliban hogy oldjatok meg a higiénikus cserét, meg hogy bevigyetek egyáltalán a mosdóba? Stb.. Barmi ami esetleg segíthetne légyszi leirjatok

13/l



2016. júl. 13. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:

3 orankent de en gyakrabban szoktam cserelni, erosen verzek altalaban. az a tuti, hogy egy kisebb betetet is hasznalsz mellette, es azon wczesnel latod, ha megtelt es mar csopog belole. ha betartod szigoruan a kezmosasokaf elotte utana mindig, nem veszelyes

mivel kicsi csak megfogom az oklomben es kisetalok vele:)

2016. júl. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Koszi a választ :)

Meg valamit elfelejtettem leirni: ha csip ott amikor megvan, (pl wc-zésnél,meg bármikor) attol meg használhatok tampont? Mert ez kicsit aggaszt..

2016. júl. 14. 05:58
 3/8 anonim ***** válasza:
szia! Én 5-6 óránként cserélem, de én normált használok. mikor erős a vérzésed a minit szerintem 2-3 óránként kellene cseréni, alá használj tisztasági betétet, ha kicsit szivárogna ne a fehérneműd legyen olyan. ha majd kitapasztaltad milyen, és könnyedén fel tudod helyezni érdemes normálra váltani ( én 13-14 évesen eleve azzal kezdtem), mert sokkal jobban megéri , mint egy kis minit 2 óránként cserélgetni és nem sokkal nagyobb méretügyileg. szerintem megbízható és kényelmes, de úgy is érezni fogod majd egy idő után mikor kell cserélned. egyáltalán nem veszélyes. valakinél kijön a tss ( pl barátnőnél is) ilyenkor szédülsz és úgy érzed elájulsz. ekkor azonnal vedd ki a tampont és ne használd többet. feltenni eleinte nekem nem is sikerült, nem toltam elég mélyre és fájt, tehát akkor van jó helyen, ha nem érzed és kényelmesen le tudsz benne ülni. én lassan 19 éves vagyok de a kiszedés néha még nekem is fáj, ahogy megduzzad bennem a tampon, de nem vészes igazából csak kellemetlen. eleinte vásárolj jó minőségűt, pl ob-t és " silk touch"-t mert ez könnyebben csúszik és könnyebb felhelyezni. ha nem érzed, hogy megtelt az első napon kb 3- 4 óra után cseréld, az erősebb vérzéses napokon lehet 1-2. kezet mindig moss előtte és ha tudod fertőtlenítsd le. nagyon fontos... amelyik ujjaddal, kezeddel a tamponhoz hozzáérsz és felteszed, ne nyúlj a koszos kilincshez , lehetőleg semmihez, fertőzésekhez vezethet. a másik kezeddel nyisd ki az ajtót.én papír zsepivel szoktam kihúzni, hogy az esetleges lefolyó vér ne a kezemen kössön ki. bocsi a regényért :D
2016. júl. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja és még a csíp ott, amikor megvan... ezt nem igazán értem. szerintem ezzel orvoshoz kéne fordulnod, nekem sose csípett , mikor meg volt, ennek talán más oka lehet.
2016. júl. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem nagyon csip, csak kicsit, de érzem es felek, nehogy fertőzés legyen. De lehet csak a túl sok wc-zéstől esetleg.. Hogy a papírral amikor törlöm kidorzsolom nagyon.. Bocsi a részletekért, máshogy nem tudom hogy leirni :$
2016. júl. 14. 08:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha csíp akkor valószínűleg ki van dörzsölve, vagy a wc papírral vagy a betéttel.. nekem is kidörzsölődik csak az always cotton softjától nem.

Nem veszélyes ha rendesen kezet mosol. Én pl azzal a kezemmel amivel felteszem kézmosás után nem érek kilincshez.

Cserélni á3 óra javallott én nem vérzek annyira a mini az amit ennyi időnként cserélni kell nekem erősebb napokon. Teljesen megbzható ha jól teszed fel. Én is úgy szoktam mint az első, hogy kis betétet beteszek és azon látszik, vagy a madzagon ami kilóg. De egy idő után kitapasztalod.

Feltenni nos én először kicsit szenvedtem vele. Nem tudom szoktál e magadba nyúlni de én javasolom előtte, hogyha még sose tetted egy ujjaddal "nézz körül", hogy tudd mi fán terem meg merre kéne tolni. Meg fontos a megfelelő póz megtalálása. Pl anyukám nekem úgy mondta h akkor a legkönnyebb ha az egyik lábad felrakod a wc tetejére, de nekem ez nem jött be. Nekem guggolva a legkényelmesebb. De van aki wcn ülve tudja.

Nekem cuki kis tampon tartóm van, de erre alkalmas bármilyen kis szütyő én azzal járok mosdóba :)

2016. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6os vagyok. Még egy dolog, ha először próbálod ki ajánlom azt a napot amikor a legjobban megvan, akkor a legkönnyebb feltenni.
2016. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, amikor először próbáltam nem sikerült, olvastam utána hogy először az ujjammal nézzem meg, az első fájt, utána már ment, hát, elég fura,nem is egyenes hanem az elején van egy kis görbe rész. Ez normális?
2016. aug. 23. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!