Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tippek első tamponhoz?

Tippek első tamponhoz?

Figyelt kérdés

Már többször nekiindultam, de eddig mindig megfutamodtam. Az ellazulás/feldugás résznél elakadok.

Valami tipp?



2015. máj. 5. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd minivel. Elég ha egypicit felállsz a wcnél, kihúzod a zsinórt, a mutatóujjadat a tampon végéhez teszed, és ezzel a mozdulattal addig nyomod, ameddig megy. Ha még ennyire kezdő vagy, akkor várj még rendesen vérzel, mert akkor leszmeg az a közeg, hogy könnyedén felcsússzon. Ha rendesen felnyomtad, abszolút nem fogod érezni,hogy bent van :)
2015. máj. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tedd fel az egyik lábadat a kádra/wc-re, vagy guggolj le, nekem az első alkalmakkor így ment a legjobban. Ne függőlegesen akard felfelé tolni, hanem egy kicsit hátra, mert arra dől kissé a hüvely. Ne félj tőle, semmi ördöngösség nincs benne, kezdj természetesen minivel a biztonság kedvéért, azt felrakni, kihúzni is könnyebb.
2015. máj. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

a két előttem lévő nagyon precízen leírta, csak annyit tudok hozzátenni, hogy ne félj, mert tök természetes dolog, elvileg semmi rossz nem történhet, fertőzések elkerülése érdekében előtte és utána feltétlenül moss alaposan kezet, valamint felhelyezés előtt egy erőteljes mozdulattal húzd meg a tampon zsinórját, nehogy az legyen, hogy elszakad, vagy valami, de ez pl. ob.-nél nem történhet meg, de ha esetleg elszakad, akkor sincs baj, csak megvárod, míg megtelik, és akkor majd könnyadén ,,kicsusszan".ne izgulj, csak gondolj bele, hogy most épp ebben a pillanatban hány száz nő használ tampont. először én is nagyon féltem,elpazaroltam legalább 5, de szerintem több tampont, mert nem mertem, aztán erőt vettem magamon, és úgy voltam vele, hogy most akkor bármi lesz, nem érdekel, nem fogok félni, feldugom. és azóta is tampont használok. csak a kezdeti nehézségen (félelem) kell túlesni, utána majd minden megy simán, csak arra tényleg figyelj, hogy dugd fel mélyre, különben nagyon kellemetlen érzés lesz, de ha jól felhelyezed, akkor nem is szabad, hogy érezd, hogy ott van. majd írj, hogy hogy ment :)

14/L

2015. máj. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És persze az is előfordul, hogy nem fogod tudni felhelyezni, mert annyira kellemetlen lesz.


Akkor pedig felejtsd el, míg le nem fekszel valakivel.


Első szeretkezésig én sem tudtam feltenni, annyira fájt. Ez van.

2015. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Először az ujjadat dugd fel finoman (előtte ajánlott a körömvágás xD), előtte nyálazd be, és döntve kezdd egyre beljebb tolni az ujjad. Ha nem megy, változtass irányt, tuti menni fog :)
2015. máj. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!