Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most megyek először nőgyógyász...

Most megyek először nőgyógyászhoz. Mire készüljek, mit fog csinálni, kérdezni?

Figyelt kérdés

Két hét múlvára kaptam életem első nőgyógyászati vizsgálatának időpontját. Két okból szeretnék menni, természetesen egy ellenőrzés, hogy minden rendben van e, és szeretnék fogamzásgátló tablettát szedni. (gondolom az utóbbi nem is lehetne vizsgálat nélkül) Férfi dokihoz megyek, de ettől nem stresszelek. Milyen kérdésekre készüljek fel? Gondolok itt utolsó mensi időpontjára, h szűz vagyok e még stb.

Illetve a tablettával is kétségeim vannak, nem szeretném ilyen fiatalon szedni, nehogy később baj legyen. 18 leszek, mire szedhetem, ha minden jól megy. (viszont ez tűnik a legbiztonságosabbnak) Ezzel kapcsolatban kinek milyen tapasztalata van?



2016. júl. 15. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg fogja kérdezni mióta menstruálsz, hány éve, mikor volt az utolsó vérzésed, hogy élsz-e nemi életet, minden rendben van-e a vérzéseddel, nincs-e valami panaszod.

Fog. gátló felírása előtt kézi vizsgálat lesz, úgyhogy alulról majd le kell vetkőzni (érdemes hosszított felsőben, vagy szoknyában menni), csinálhat esetleg ultrahangot, illetve rákszűrés lesz és vérvétel.

Megkérdezi, hogy volt-e valakinek trombózisa, vagy valami olyan nőgyógyászati problémája a családban, ami előjöhet nálad is és amiatt esetleg nem szedhetsz fog. gátlót. De ha ilyen nem volt, illetve minden vizsgálat rendben lesz, akkor a vérvétel eredménye után felírják a fog. gátlót.

2016. júl. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2016. júl. 19. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!