Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az eseményutáni tablettának...

Az eseményutáni tablettának lehetnek mellékhatásai hetek vagy hónapok múlva is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Június 4.én voltam együtt a párommal,védekeztünk,de hiba csúszott a védekezésbe,ami miatt inkább bevettem egy eseményutánit. Ez volt életemben az első,hogy ilyenhez hozzányúltam. Bevétel után semmi gondom nem volt. Rá két hétre minden elért, hasmenés, hányinger, depresszió,szorongás. Már 4 hete folyamatosan hányingerem van, nincs étvágyam,undorodom az ételtől,addig nem eszek,míg nem kezdek el éhezni..néha savas is vagyok. Hányni még szerencsére nem hánytam,de reggeltől-estig küszködök ezzel a hányingerrel. Nem tudom,hogy hormon zavar lehet-e...Terhes nem vagyok. Csináltam már 2 tesztet is és menstruálok rendesen napra pontosan. Fogamzásgátlót az eset előtt 3 hónappal tettem le egyéb okok miatt.

Kérlek ,akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata az írja le.A hajam is nagyon hullik,mióta nem szedem a gyógyszert. Orvosnál 2x voltam,hogy hányingerem van mindennap, de semmibe vette. Kérte,hogy tesztezzek,aztán végül felírt hányingerre gyógyszereket,de nem küldött el semmilyen kivizsgálásra. :(

Köszönöm a válaszokat!

27/L


2016. júl. 18. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hagyd magad lerazni, mert ez nem normalis! ( de szerintem nem a 72oras okozza, hanem inkabb h abbahagytad a masikat)
2016. júl. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló volt. Kiszakadt az a rohadt gumi, és bevettem egyet. Aznap nemigen voltak tüneteim, de aztán még hónapokkal később is rámtört a hányinger... Plusz azt hittem refluxos lettem, mert olyan tüneteket produkáltam, ezenkívül valami hipohonder képzeleteim is támadtak, de szerencsére elmúltak. Akkoriban más is történt, amiért folyamatosan szorongtam, stresszeltem, de szerintem a tabletta alaposan közrejátszott.

Tavaly novemberben vettem be és mára mondhatom, hogy most már nincs hányingerem.

Viszont a menzeszem tünetei is felerősödtek tőle, eddig pl. nem fájtak ennyire a melleim amikor megjött...

De biztos ami biztos menj el normálisabb nőgyógyászhoz, ha van rá pénzed akkor magánhoz.

2016. júl. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Teljesen így vagyok én is :(

De most mit lehet tenni? Méregtelenítés? A fogamzásgátló szedése alatt is volt olykor-olykor hányingerem igazából,de most,hogy mindennap folyamatosan...komolyan minden szar elér,nem tudom,hogy ezeknek a hormongyógyszereknek köszönhető-e..de cisztáktól elkezdve (a test különböző részein), bőrbetegségek stb...ennyire érzékeny lennék ezekre?

2016. júl. 18. 09:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugy tunik igen. De szerintem ez nem normalis, h ennyivel utana van mellekhatasa. Ez kb olyan, mintha a romlott kajatol 2 honap mulva menne a hasad.
2016. júl. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az tuti. Elmentem ma orvoshoz már harmadszor ezzel a gonddal. Ő azt mondta nem lehet egyik hormontablettától sem. Kaptam savlekötőket..szedjem nyár végéig és,ha nem javul addig,akkor gyomortükrözés :(( Remélem semmi komoly.
2016. júl. 18. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!