Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha hpv-s vagyok és már valószí...

Ha hpv-s vagyok és már valószínűleg a párom is elkapta kell óvszert használni?

Figyelt kérdés
Még mindketten ki nem gyógyulunk (elég fiatalok vagyunk még) vagy így is van esély a gyógyulásra oda-vissza fertőzgetés nélkül? Egyéb segítséget a hpv lekűzdéséhez is elfogadok köszönöm:)

2016. júl. 19. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az óvszerhasználat mellett is át lehet adni a hpv-t. Csináltassatok hpv-tipizálást, mert egyáltalán nem mindegy, hogy milyen típusú hpv-tek van. Első körben nincs rá gyógymód, ha valaki megint tipizáltat és mondjuk fél-1 év múlva is kimutatható a hpv, akkor gyógyszerekkel erősítik az immunrendszert.
2016. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tipizaltattam, magas rizikoju hvp-m van, de akkor nincs vele semmi dolgom, csak erositsem az immunrendszerem?
2016. júl. 19. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Magas rizikójú? Hát bocsi, de én nem feküdnék le veled, amíg nem hozol egy negatív tesztet. Az óvszer nem véd ellene, viszont rákot okozhat. Erősítheted az immunrendszered, de ez egy komolyabb gyógyszeres immunerősítés szokott lenni, ha a szervezeted sehogyan sem tud megbirkózni a hpv-vel. Esetleg az oltáson gondolkodtatok már? A párodat is tipizáltatni kellene.
2016. júl. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem is neked kell lefekudni velem:D

A nogyogyaszom azt mondta semmi dolgom, mivel fiatal vagyok le fogom tudni kuzdeni a betegseget csak a rendszeres szurovizsgalat a dolgom (3 havonta), az egyetlen dolog ami nem volt nekem egyertelmu, hogy kell-e gumi vagy nem

2016. júl. 19. 18:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Oké. Mivel testnedvekkel is fertőz, akár pettinggel is át tudod adni. Férfiaknál pénisz- és környéki rákot okozhat. Én előbb a partneremet küldtem szűrésre, mert nekem az volt a fontosabb, szerencsére ő negatív.

Ha szexelsz, akkor használj gumit szerintem, hátha akkor nem kapja el, bár nekem például gumival is sikerült elkapni.

2016. júl. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!