Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűz nőknek miért nem csinálna...

Szűz nőknek miért nem csinálnak hüvelyi ultrahangot? Az egészségük fontosabb, mint egy kis hártya nem?

Figyelt kérdés

2016. júl. 21. 00:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha szükséges,akkor csinálnak. Nekem és több barátnőmnek is csináltak, amikor még szüzek voltunk. Nem csak a hártya miatt nem csinálják. Egy kislánynak pl rettenetesen fájdalmas lenne és akár még sérüléseket is okozhatna.
2016. júl. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Mivel az orvosi eskű tartalmazza a következőket nagy vonalakban:

Soha ne árts!

Ne okoz szándékosan fájdalmat, vagy szenvedést!


Konkrétan, ha nem életmentés a cél, vagy nem egy bizonyítottan esetleg életveszéses, vagy nem a paciens életére később bizonyítottan veszélyes betegség gyanúja miatt, esetleg egy már meglévő a beteg életét és/vagy életkörülményeit jelentősen károsító dolog miatt van szükség egy fájdalommal, vagy a test megsértésével járó orvosi kezelésre, akkor az orvos a beavatkozást akkor sem végezheti el, ha arra a beteg maga kéri.


Azaz, ha nincs orvosi oka, csak annyi hogy valaki fél hogy fájni fog az első, az orvos akkor sem veheti el orvosi módszerekkel a paciens szüzességét mondjuk.


Persze van olyan betegség amire más módszereket is tudnak alkalmazni ha szűrni vagy vizsgálni kell, de amennyiben nincs feltétlenül fontos indoka egy radikálisabb beavatkozásnak, addig az orvos nem avatkozhat be.

2016. júl. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem a hártya miatt hanem mert ha nem indokolt akkor nem okoznak fájdalmat feleslegesen, más eszközzel megnézhető, akkor először azt csinálják. Indokolt esetben viszont megcsinálják!!

A hüvelyi UH kellemetlen, fájdalmas még a nem szüzeknek is (elég vastag és kemény az UH fej, keress rá, nem alkalmazkodik és azt forgatják bent rendesen, hiába a síkosítás, nem olyan állapotban van a hüvely "akarja"), hát még ha szűz vagy! Nekem minden évben csinálnak (multicisztás vagyok) és gyűlölöm!

2016. júl. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Lehet nem pontosan fogalmaztam, de a lényeg egy és ugyanaz abban amit te és abban is amit én írtam. Ezt a fajta vizsgálatot azért nem végzi el egy még szűz nő/leány esetében, mert azzal indokolatlanul okozna fájdalmat, illetve fenn áll a lehetősége, hogy maga a vizsgálat elvégzése nagyobb kárt okoz, mint amennyit ér az amit általa feltár. Plusz, ha van mód olyan eljárást alkalmaznia, amivel a kívánt eredmény fájdalom nélkül is elérhető, akkor elvileg köteles azt alkalmazni a fájdalommal járó helyett.

Ha nincs akkor pedig vagy elküldi egy olyan orvoshoz a beteget ahol meg tudják oldani, vagy mérlegel, hogy a beteg pillanatnyi állapota feltétlenül indokolttá teszi-e a radikálisabb eljárást. Ha nem, akkor egyszerűen vár vele.

Az orvos számára önmagában összeférhetetlen bármilyen fájdalom szándékos okozása a munkájával, mivel a fájdalom sérülést jelez, és szándékosan nem okozhat semmiféle sérülést egy az esküjét komolyan vevő orvos, hacsak arra nincs feltétlenül szükség ahhoz, hogy a betege életben maradjon.

2016. júl. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Érdekes én szűz vagyok és nekem megcsinálták és saját magam járultam hozzá. Nem voltam életveszélyben.
2016. júl. 21. 20:26
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Ha hozzájárultál akkor valószínűleg a hozzájárulásod valami okból kifolyólag kérte az orvos. Azaz valószínűleg volt orvosi oka, amiért a hozzájárulásod kérte ehhez a vizsgálathoz, annak ellenére, hogy nem javasolt módszer az esetedben.

Egyébiránt ha hozzájárulást kért, azt írásban kellett tenned, és azon a papíron le volt írva mihez és miért járulsz hozzá, mi több elvileg kötelezően el kellett mondja neked, mit és miért tesz majd, és ennek milyen kockázatai lehetnek rád nézve.


Azt is tegyük hozzá, te magad csak abban az esetben járulhatsz hozzá törvényesen bármihez is, ha betöltötted a 18. életévedet. De ez már más történet. Viszont akkor miért a kérdésed, ha egyébként elvégezték a vizsgálatot?

2016. júl. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

#2 (84%-os) nem a te írásodra reagáltam, ne értsd félre, csak leírtam azt amit én tudok erről :) Nem tudom ki pontozta le amúgy...

Mindig kell hozzájárulás ehhez! Nekem is kellett nem szűzként mert fájdalommal jár, okozhat kárt (vérzést, görcsöt), a kellemetlenség a vizsgálat része, védik magukat hogy ne pereld be őket ezért, képes valaki fájdalom miatt... tájékoztattak róla hogy mivel jár ez a vizsgálat, önként engedted, tehát ha szűz vagy, akkor tudod hogy a hártyád megsérülhet stb.

Nálam először sima hasival néztek meg, nem láttak sokat és megnéztek ezért hüvelyivel, pontos diagnosztika miatt. Ezért csinálhatták meg nálad is mert máshogy nem jönnek rá a probléma okára vagy magára a problémára, az orvos így ítélte jónak.

2016. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Én sem tudom ki pontozott le, de amíg nem írtad nem is néztem. :) Nem a százalékokkal foglalkozom amikor valamihez hozzászólást írok :)


Csak utólag és a hozzászólásodból ítélve rájöttem, hogy kicsit pontatlanul, vagy félreérthetően fogalmaztam meg. Mint a példa is mutatja, ha nem te, akkor más érti félre, ezért is írtam utána pontosítást.


Nem lévén nő én nem tudom pontosan milyen is ez a vizsgálat. Viszont tudom, hogy csak beleegyezéssel végzik el, aminek megvannak az okai. Többek közt az is amit te is leírtál.


A szűzesség miatti el nem végzett vizsgálatokra meg egyszerű a magyarázat, és egyértelmű. Ha az illető nincs 18 éves, nem dönthet a saját teste felől, az orvos pedig ha nincs nyomós indoka rá, nem teheti meg azt, ami természetes úton is bekövetkezhet, hiszen ha megtenné akkor is ha oka nincs rá, annak ellenére (hogy beleegyezik vagy sem a paciens) kvázi megerőszakolja.


És igen. Mint ahogy te is írtad, a vizsgálat és a beleegyezés előtt el mondja mit, miért és hogyan fog csinálni, egyrészt, hogy védje magát, mert ő is ember, tehát hibázhat, másrészt pedig felelősséggel senki nem egyezhet bele semmibe, ha nem tudja pontosan mibe egyezik bele. Az se véletlen, hogy csak nagykorú személytől kérhetnek beleegyező nyilatkozatot. Ha a paciens nem nagykorú, akkor a törvényes képviselőjének kell nyilatkoznia miután ő is megkapott minden szükséges tájékoztatást.

2016. júl. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Én nem tudom, hogy ki milyen hüvelyi uh-n volt, meg hogyan végezte az orvos, de nekem szüzen sem volt egyáltalán fájdalmas, sőt még talán kellemetlen sem. Egy pénisznél jóval kisebb vizsgáló fejjel csinálták és nem nagyon tekergették semerre, láttak úgyis mindent. És nem volt semmilyen beleegyező nyilatkozat, amit alá kellett volna írni. Megkérdezték, hogy megpróbáljuk-e, én mondtam, hogy igen és kész. A leleten rajta volt, hogy a megfelelő tájékoztatást megkaptam, a vizsgálatba beleegyeztem, de nálunk ezt minden leleten rajt van a kórházban és soha nem kell aláírni sem. Azért nem kell ekkora drámát csapni egy hüvelyi uh-hoz, hogy maradandó sérülés meg stb. Biztos, hogy kislányoknál fel sem merül, hogy megcsinálják, de idősebb lányoknál, akikmmég szüzek, azért nem olyan ritka vizsgálat ez. Én magamon kívül ismerek még négy lányt, akinek volt ilyen és senki nem mondta, hogy fájdalmas lett volna, maximum kellemetlen vagy furcsa.
2016. júl. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tőlem megkérdezték, hogy hasi uh-t szeretnék-e

vagy hüvelyit

2016. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!