Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mért zavar másokat az ha nem...

Mért zavar másokat az ha nem járok egészségügyi vizsgáaltokra?

Figyelt kérdés
Arra gondolok ilyen megszállott rokonaim vannak,akik mindenhova járnak(szűrővizsgálatok)de ők már túlzásba viszik,és ha valaki nem úgy gondolkodik mint ők és nem úgy él,akkor tök arrogásan állandóan az saját nézeteiket mondogatják,pedig a gyerekeik sem követik a példájukat,szerintem senki ne szóljon már bele hogy mire megyek és mire nem és mikor.De tényleg amikor a srácaik kicsik voltak akkor ha az ujukat elvágták már akkor futni akartak a dokihoz.
2010. ápr. 16. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele. A te tested, úgy bánsz vele ahogy neked tetszik.

Én sem járok szűrővizsgálatokra. Nőgyógyászhoz igen (bár oda sem az "előírt" rendszerességgel) de tüdőszűrésen már kb 4-5 éve nem voltam.

Ne foglalkozz a rokonokkal, mondd el nekik hogy te sem szólsz bele hogy ők mit csinálnak, akkor legyenek szivesek...

22 L

2010. ápr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A tűdűszűrést meg úgy tudom be is akarják szüntetni,legalább is beszéltek róla,de semmilyen vizsgálatra nem járok,csak ha elő van írva,mondjuk nem is találtam olyan orvost akihez szívesen mennék,meg vigyázok is magamra.


Szerintem is mindenki hadd döntse el és legyen bele szólása az ilyen dolgokba,kortól nemtől függetlenül,lehet ha akkoriba ők sem vitték volna túlzásba a saját gyerekeiknél akik többször fellázadtak ellene akkor most nem velem értenének egyet.

2010. ápr. 16. 17:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy,én se szeretek orvohoz járni, csak ha nagyon muszáj. Ezért már egy párszor meg is jártam. Ha jól érzed magad nem fáj semmid akkor a te döntésed hogy el méssz-e vagy sem.másnak ehez semmi köze!
2010. ápr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindig figyelek azért magamra,mondjuk tény hogy makacs is vagyok,tehát gyerekként sem engedtem hogy befolyásoljanak,mert az első mensinél is probálták az őseimet irányítgatni,hogy gyerekdokival beszélgetni,de már akkor leállítottam őket,hisz nem volt semmi bajom,és annak ellenére hogy korábban jött meg rendszeres volt.Ha nem indokolt valami akkor nem megyek.
2010. ápr. 16. 17:23
 5/6 anonim ***** válasza:
a szűrővizsgálat csak egy lehetőség. ha nem élsz vele, az a te bajod. Pl egy ismerősöm 2 éve szült, azóta nem volt rákszűrésen. Szóval csak 1-et hagyott ki... most ismét terhes lett és kiderült, hogy méhnyak rákja van. Meg akarták szakítani a terhességét, de nem engedte. Terhesen műtötték, és ha szerencsés, akkor egészséges babát fog nemsokára világra hozni, de szüléskor kipakolják...és imádkozhat, hogy a gyermekeit fel tudja majd nevelni... Szóval ha csak egy szűrővizsgálatot is kihagysz, nem élsz egy lehetőséggel, annak is súlyos következményei lehetnek. Ellenben ha minden szűrővizsgálatra elmész, azzal mit veszíthetsz? Kinek árthatsz? Szerintem ép eszű ember ezt mérlegelni tudja magában....
2010. ápr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A mérlegelési lehetőség persze hogy megvan,de legyünk őszinték nem ez jellemző ránk,aminek több oka is van,nehéz olyan orvost találni akinek ideje is lenne elbeszélgetni a beteggel,így valamiféle kapcsolatot kiakítani,hacsak nincs pénzed,hogy magánhoz menj,a másik hogy a többség nem tud menni magándokihoz és a szűrűvizsgálatokra is órákhosszát kell várni és sok embernek rossz a tapasztalata,gépszerű az egész,ha meg előszőr mész akkor olyan negatív tapasztalatra tehet az ember szert,hogy aztán csak kerüli.Sajnálom az ismerősődet,és jobbulást neki.


De úgy vagyok vele,magamon kívül ha történe is valami másnak nem ártok.


A kapcsolat az orvossal és az idő is fontos lenne,de mindenhol rohanás van,én úgy gondolom hogy az nagyon jó lenne ha olyan lehetőségek lennének,hogy már fiatalon még vizsgálat nélkül beszélgethessenek orvossal a gyerekek,kamaszok és később amikor hozzájuk mennének tényleges vizsgálatra már könnyebb lenne,mert lenne bizalom a kialakult kapcsolat miatt.

2010. ápr. 17. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!