Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent a következő lelet?...

Mit jelent a következő lelet? Próbáltam utánanézni, de pontos meghatározást nem találtam.

Figyelt kérdés

Fibroticus parenchymájú emlők

Az emlőkben és az axillákban malignitásra gyanús UH jeleket mutató solid képlet nem különíthető el.

Mindkét oldalon egy-egy simplex cysta van.

Malignitás nem igazolható.


Az utolsó mondatot megértettem, nem látható semmilyen rosszindulatú daganat. De a többi? mi az a symplex cysta? Kell aggódni? :(


(nem az én leletem,anyukámé, nem kutakodtam, csak valahogy a kezembe akadt, nem is említett ezzel kapcsolatban semmit, de én aggódom egy kicsit :( )


2016. júl. 24. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
"Symplex ciszta: az életkor előrehaladtával egyre gyakrabban fordul elő. A ciszta kerek vagy ovális, vékony fala van, bennéke echomentes, mögötte distalis hangfelerősödés látható." Nyugi, semmi baj! Ez Anyud korában egy teljesen jó UH lelet! Mint látjuk, van egy kisebb cisztája,(de az a nők felének van, csak lehet, hogy nem is tudnak róla). Mint írtad is, malignitásra, azaz rosszindulatúságra utaló jel nincs, teljes mértékben megnyugodhatsz 😊
2016. júl. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, akkor örülök, hogy ez normális és egészségesnek számít :)
2016. júl. 25. 08:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülök hogy segíthettem , és sikerült megnyugtató választ adni 😊
2016. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!