Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 évesen vajon szedhetek már...

16 évesen vajon szedhetek már fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

9 éves korom óta menstruálok, tehát hetedik éve rendszeres, szabályos a ciklusom. A növésben több éve megálltam, mell-, lábméretben sem tapasztaltam változást nagyjából 13 éves korom óta.

Tudom, hogy a 16 kevés, de leginkább azért ellenzik ilyenkor a szülők/orvosok, mert a nagy többség ilyenkor kezd menstruálni, még tart a nemi érés, amit a hormonális fogamzásgátlás megzavarhat.

Nektek mi a véleményetek?


2016. júl. 26. 15:27
 1/5 anonim válasza:

Az igeen, jó hamar jött meg.

Ha nemi életet élsz, csak akkor kell hogy szedjél, szerintem már 16 eves kortol belefér.

2016. júl. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs szerencsém, a sorsom a menstruálás:D

Igen, nemrég kezdtem nemi életet élni, az óvszert pedig elég macerásnak találjuk a barátommal.

Köszönöm a válaszod!

2016. júl. 26. 15:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, barátnőm is hasonlóan volt, és mi is így gondoltuk. Egy éve voltunk együtt, azt terveztük ő is vált, de mi már úgy bele kezdtünk hogy még nem is szedte. aztán egyik nap csak úgy derült égből szakított...szóval jól gondoljátok meg, hogy bele mertek e kezdeni, mert szerencsére ő még nem kezdte el...nem lehet csak úgy félbe hagyni :/
2016. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha 7 éve menstruálsz, akkor már szedheted 16 évesen is. Persze az életkor mellett még rengeteg más tényezőt is figyelembe kell venni, de maga az, hogy 16 éves vagy, nem kizáró ok.
2016. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

nő-gyó-gyá-szat (beutaló nem kell)


kérsz időpontot, átnézik az előzményeidet meg a miértjeidet és ha minden ok kiírják receptre a megfelelő készítményt a számodra


ne reklámok meg halomások alapján lottóz h mi lehet a jó számodra

2016. júl. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!