Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valóban a fogamzásgátló lenne...

Valóban a fogamzásgátló lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Októberben leszek 17 éves. Rendszertelen a havim és kivétel nélkül mindig nagyon görcsölök. A hajam és az arcom is problémás, ezen a problémán is segítene. Párkapcsolatom ugyan van, de heti kb egyszer tudunk csak szeretkezni, szóval nem tudom mennyire érné meg a fogigátló. Egyébként egészségügyi problémáim is vannak, egyszóval minden bajom van, nem tudom, h mennyire tenne jót még a napi hormonbomba is. Szerintetek érdemes lenne ilyen fiatalon elkezdeni bogyót szedni minden nap? Aki elkezdte tizenévesen nem voltak gondjai vele a tabi szedése közben vagy utána, mikor abbahagyta? Ti mit tennétek a helyemben?
2016. júl. 28. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Tanácsot kérnék az orvosomtól. Ő lát téged, fel tudja mérni az állapotodat, és meg tudja hallgatni a panaszodat. És neked valót írna fel. Ezt nem kell szégyellni...nyugodtan menj el hozzá, és bízz benne.
2016. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló semmire nem megoldás, főleg nem problémás bőrre, mivel nem szedheted örökké, és amint abbahagyod a bőröd sokkal rosszabb lesz. A problémák okát kell megtalálni és azon javítani. Nem mindenféle káros vacakot szedni.
2016. júl. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A doktornőm ajánlotta, mondta, hogy gondolkozzak el rajta. Elmondta az előnyeit és a hátrányit is, a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok, köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 28. 19:36
 4/8 anonim ***** válasza:

16 éves koromtól szedtem,bár ne tettem volna!

Kipróbáltam több fajtát.A menszeszem pontos lett,viszont időnként volt közti vérzésem,pecsételésem.A libidóm egyenlő lett a 0-val,a hüvelyem száraz volt.Többet kipróbáltam,mindegyikkel ez volt.

Fogamzásgátló abbahagyása után még rosszabbak lettek a ciklusaim,mint előtte.A teherbe esés pedig nagyon nehezen megy :(

Ha rám hallgatsz ilyen fiatalon nem kezded szedni.

2016. júl. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szintén sorstárs, ne tedd!

Én is elkezdtem és nem jelentett megoldást, a bőröm továbbra is csúnya volt és a vérzésem is csak egy nappal lett kevesebb, ugyanúgy fájt.... Amint abbahagyod visszatér, rosszabb lesz a gondod. Nekem ráadásul kialakult tőle a pajzsmirigy alulműködés (életem végéig hormonopótlást kell szednem) ami vonzza a többi endokrin betegséget...

Először menj el endokrinológiára, nézzék meg az összes hormonod ciklus adott napjain, inzulint (MensMentist tudom jó szívvel ajánlani de olyan doki kell aki ért pl pcos vagy endometriózishoz) UH, hüvelyi UH. Utána kell járni különben ha szeded akkor nem fognak tudni megnézni mert mindent elfed.

2016. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Endokrinológust kellene keresni. Nem gyógyszert szedni.
2016. júl. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a problémás bőr és haj annyiban nyilvánul meg, hogy hamar zsírosodik, nincs sok pattanásom, semmi egyéb gond nincs, egy kicsit túlzóan fogalmaztam meg talán.
2016. júl. 29. 19:51
 8/8 anonim ***** válasza:
próbáld ki a palástfű teát görcsölésre. cickafark meg a rendszertelen mensire jó.
2016. júl. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!