Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sebes, kidörzsölődött mellbimb...

Sebes, kidörzsölődött mellbimbóval mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem szoptatok, csak érzékeny a bőröm, és kidörzsölődött az egyik mellbimbómnál. Már lassan két hónapja ilyen, nehezen gyógyul, néha jobb, hámosodik, aztán megint piros, levedzik. Pár éve is volt ilyen, akkor néhány hét alatt magától meggyógyult.


Elrákosodhat, vagy lehet valami nagyobb baja, ha sokáig sebes? Félek, mert ez nagyon érzékeny szövet...

Mit lehetne csinálni? kenőcs, gyógytea? vagy az a legjobb, ha békén hagyom, és megvárom, míg magától rendbe jön?



2016. aug. 5. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Én háziorvoshoz mennék...
2016. aug. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
kérj meg valakit,hogy nyalogassa naponta 3szor.
2016. aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első: voltam háziorvosnál, bőrgyógyászhoz küldött, szeptemberre kaptam időpontot...
2016. aug. 5. 22:06
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 : És tanácsokkal nem is látott el? Valami tippje nem volt?
2016. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hámosító krémet ajánlott, de nem vált be.
2016. aug. 5. 22:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Van erre való kenőcs, a neve Garmastan. Nekem a szoptatás alatt sebesedett ki, sok mindent kipróbáltam, de a legjobb az volt, amikor vajjal kentem be. Az anyatej is kiválóan rendbehozza, de ugyebár te nem szoptatsz.
2016. aug. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi, utánanézek.


nem tudom, hogy a vaj levedzős sebbe mehet-e...

2016. aug. 5. 23:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha aggódsz miatta, fel is forrósíthatod, a habot szedd le a tetejéről és csak a tiszta zsírt használd, attól tutira nem lesz baj.

Eszembe jutott még valami, az aloe vera gél. Én ezt is használtam, mostanság pedig leginkább a gyerekeim sebeire, horzsolásaira. Megnyugtatja a bőrt és gyorsabban gyógyul.

2016. aug. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!
2016. aug. 5. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!