Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A jóindulatú melldaganat is...

A jóindulatú melldaganat is rák, ugyan úgy mint a rossz, nem? Csak ebbe ugye nem lehet belehalni. Vagy rosszul tudom?

Figyelt kérdés

2016. aug. 7. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
rák=rosszindulatú daganat
2016. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
A jóindulatút sok esetben kilehet operálni, vagy kezelésekkel csökkenthetőek a panaszok.
2016. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az emlőkben talált csomók jelentős hányada jóindulatú, azaz nem növekszik korlátlanul a környező szövetek felé, nem tör be az érrendszerbe, és nem ad áttéteket más szervekbe. Körülhatároltak, elmozgathatók, sokszor egyértelmű tok veszi körül őket. Citológiai vagy szövettani elemzésüket követően döntenek a szakemberek a további tennivalókról.

[link]

2016. aug. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdem,mert a bal mellemben van egy jóindulatu daganat, de akkor ez azt jelenti most hogy "rákos" vagyok, e nem halok bele? Vagy mi?
2016. aug. 7. 11:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szövettani vizsgálat kell hogy megállapítsa, valóban jóindulatú-e az a csomó. Ha igen, akkor nem vagy rákos.
2016. aug. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vett belőle mintát, 10 nap mulva lehet érdeklődni, de szerinte jóindulatú.
2016. aug. 7. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak a rosszindulatú daganatot nevezzük ráknak, tehát ha neked egy jóindulatú daganatod van, akkor nem vagy rákos.

Egyébként érdekességképp megemlítem, hogy bár a köznyelvben minden rosszindulatú daganatot ráknak neveznek, igazából csak a hámszövetből kiinduló az.

2016. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!