Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Úgy érzem fáj a petefészkem,...

Úgy érzem fáj a petefészkem, ülni is rossz. Nem jött meg 3 hete Szűzként punciban nem vizsgál az orvos? Félek elmenni, egyszer voltam 16 évesen borzalmas volt.

Figyelt kérdés
2016. júl. 13. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem peteérésed van? Akkor előfordulhat olyan szúró fájdalom, ami miatt nehéz ülni is. Mit takar az pontosan, hogy három hete nem jött meg? Annyit késik?


Szűzként is vizsgál, csak kíméletesen, meg csak akkor, ha elkerülhetetlen. Ha vesz kenetet pl rákszűréshez vagy ilyesmi, azt megcsinálja ha szűz vagy, akkor is. Semmi bajod nem lesz tőle.

De valószínűbb, hogy inkább csak kérdezget a ciklusodról. Én voltam ilyen panaszokkal a dokimnál, és csak kérdezgetett, úgy is meg tudta mondani, mi baj (szűz voltam akkor még én is).

Ne kapaszkodj ilyenekbe, hogy 16 éves korodban sz*r volt a nőgyógyász, sose lesz egy kéjutazás, csak egy jó dokit kell találnod, akiben bízol. Kérdezz más nőket.

2016. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A petefészked meg is fázhatott, lehet gyulladásban van. Ilyen jellegű panasszal feltétlenül menj el a dokihoz!


A szűz lányok esetében a hüvely és méhszáj vizsgálatát el szokták kerülni a dokik, de amennyiben ez feltétlenül szükséges, elvégezhető ez egy speciális eszközzel, a vaginoscoppal. Ez a műszer vékony, és alkalmas arra, hogy a szűzhártya megsértése nélkül is ellenőrizni lehessen, mi is van odabent.

Azt is meg kell említeni, hogy ritkán, de sor kerülhet a végbélen keresztül történő vizsgálatra, ha más módja nincs, de tényleg csak indokolt esetben.

Általában a has felől végzett ultrahangos vizsgálat elegendő.


Szóval attól ne tarts, hogy a doki felsérti a szűzhártyádat!

Menj el, előbb beszélgess vele, de ha nem szimpatikus nem vagy köteles alávetned magad a vizsgálatnak! Ez esetben keress egy másik dokit!

2016. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szűz nuniba nem nyúl orvos. Viszont fenékbe egy ujjal felnyúl.
2019. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!