Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki hízott a fogamzásgátlótól:...

Aki hízott a fogamzásgátlótól: hogyan jelentkezett?

Figyelt kérdés

Hogyan és mikor vettétek észre először, hogy híztok a fogamzásgátlótól?


És azért híztatok, mert nagyobb lett tőle az étvágyatok, vagy egyszerűen csak a tabletta valamit bezavart a hormonháztartásba vagy valami másba és azért?



2016. aug. 8. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:

A hormonok meg az étvágy között igen szoros az összefüggés ám. Olyan önmagában nem létezik, hogy egy gyógyszertől csak úgy nagyobb lesz az étvágyad.

De a fogamzásgátlótól akkor lehet hízni, ha ezt a megnövekedett étvágyat ki is használod, és összeeszel mindent, amit csak kívánsz, egyre nagyobb mennyiségekben. És persze nem mozogsz eleget. Gyakorlatilag ugyanaz a folyamat, mintha csak "magadtól" híznál. Először csak megkívánsz egy csokit ebéd után, utána már pizzát ennél vacsorára, úgy érzed, hogy ennyi igazán belefér, biztosan csak a hormonok, úgysem lesz baj belőle... aztán felszalad 2 kiló, 3 kiló, és mikor 1 hónap múlva ráállsz a mérlegre, akkor már 15 kiló pluszban vagy.

De ha ezt azért kérdezed, mert a hízás miatt nem mersz fog.gátlót szedni, akkor nyugodj meg, mert csak annál történik ez, aki amúgy is hízásra hajlamos. A fogamzásgátló nem varázsszer, nem fog zsírt termelni a fenekedre. Hízni a mozgásszegény, egészségtelen életmódtól és egészségtelen étkezéstől lehet.

Ha elkezded szedni a gyógyszert, és esetleg nagyobb lesz az étvágyad, azt is ki lehet egyensúlyozni megfelelő diétával. Az a lényeg, hogy az elejétől kezdve figyelj oda.

És mielőtt bármelyik kövér, gyógyszert szedő nő lehurrogna, szólok, hogy én is sok éve szedem, én is híztam annak idején, és velük ellentétben én azt is tudom, mi van egy fogamzásgátlóban, és mi történik a szervezetben, ha valaki szedi.

2016. aug. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ!


Azért kérdeztem, mert 2 hete szedek új tablettát (az előzőnél folyton véreztem, azért kellett váltani), és a melleim feszesek, kicsit érzékenyek is azóta, és folyton úgy érzem, mintha tele lennék, teljesen puffadtnak érzem magam.

Szóval szerencsére a nagy étvágynak pont az ellenkezőjét tapasztalom, enni nem ettem sokat, inkább kevesebbet.


Csak attól félek, hogy a tabletta esetleg lelassítja az emésztésemet, és pl. ezért hízok tőle.

Ill. a vízvisszatartás is ott szerepel a tünetek miatt, és mi van, ha a szervezetem egy csomó vizet visszatart és emiatt hízom?

2016. aug. 8. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!