Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha fogamzásgátló hatására...

Ha fogamzásgátló hatására elmúltak a panaszaim, akkor ugye biztosan nem vagyok beteg?

Figyelt kérdés

A menstruációm egyszerűen nem akart rendszereződni. Pecsételő vérzéseim voltak, barna és fehér folyás. Elmentem nőgyógyászhoz, aki alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót írt fel. Megvizsgált kézzel (még szűz vagyok) és azt mondta, hogy fejletlen a méhem, de majd a tabletta ösztönző hatással lesz rá. Amióta a tabit szedem elmúltak a pecsételő vérzések, barna folyások, a vérzésem pedig órára pontosan megtudom mondani. Akkor ugye tuti, hogy nem vagyok méhnyakrákos vagy hogy nincs semmilyen komoly női bajom? Csak mert nem vizsgált meg komolyabban a doki, de elég rendes volt, csak mondta volna, ha ilyesmire gyanakszik...

18éves vagyok.


2010. ápr. 19. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:

méhnyakrákot kenetvétellel szoktak vizsgálni, abból derül ki, hogy van-e.

nem tudom mit jelent, hogy fejletlen a méhed, de a fog.gátló tabletta, nem gyógyít meg semmit, csak elfedi a tüneteket, mesterségesen tartja fent a ciklust, ezért jön meg szinte percre pontosan.

akinek rendszertelen a ciklusa annak a legtöbb hülye doki fog.gátlót ír fel, ahelyett, hogy rendbe hozná a ciklust.

én nem vagyok ennek a híve. ha majd abbahagyod a fog.gátlót, mert pl. babát szeretnél majd, nagy valószínűsége van, hogy újra rendszertelen lesz menszeszed, ami megnehezíti a teherbeesést. (ezen az oldalon is sok hasonló kérdés, tapasztalat van)

pecsételő vérzés, barna folyás általában hormonelégtelenségre utal, bár ezt ki kell vizsgálni.

2010. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a doki attól, hogy szűz vagy még meg tud vizsgálni...méhnyakrákod nagy valószínűséggel nincs, mivel még szűz vagy, de megelőzésként HPV oltást kérhetsz (rohadt drága, de van olyan önkormányzat, ahol ingyen vagy kedvezményesen kaphatják a tinik)


a méhed nyilván fejletlenebb, mint egy felnőtt nőnek, ez a te korodban normális - hormonok hatására megnő majd, pláne, ha terhes leszel...ezen ne aggódj



viszont, vagy keress egy másik kommunikatívabb nőgyógyászt, vagy kérdezősködj a mostanitól ;)

2010. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
méhnyakrákod tuti nincs, a pecsételéseid pedig a hormonok miatt voltak, nem működtek megfelelően. a foggátló mesterséges működést tart fent, azért működsz mopst ilyen tökéletesen. ha abbahagyod a foggátlót vanrá esély h utána is összevisszás lesz, de arra is van esély h úgymond "megtanítja" a szervezetednek h hogyan kell működni
2010. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!