Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Reflux lenne? Menjek gyomortük...

Reflux lenne? Menjek gyomortükrözésre?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje visszatérően sok a savam. Ez egyre rosszabb lett, eléggé zavaró már. Elmentem gasztroenterológushoz, és a tüneteim alapján mintha tankönyvből sorolnám a reflux tüneteit..tehát reflux. Szedem rá az EMOZUL 40 MG gyógyszert, amitől jobb, de elég egy picit nem odafigyelnem az étkezéssel, és már fáj a gyomorszájam és arról a mellkasom. Anyukám szerint azért fáj, mert a sav visszajön. Na de szedem a gyógyszert, iszom gyógyteát, lúgos vizet iszom..és elég ennem egy süteményt már szétmar a sav? A héten kérni akartam beutalót a háziorvostól gyomortükrözésre, de szabadságon van, a helyettes pedig nem feltétlenül a legjobb számomra. Jövőhéten gondoltam elmegyek és megbeszélem vele hogy adjon beutalót. A gasztroenterológus megcsinálta volna, de amellett döntöttünk hogy előbb megpróbálom a gyógyszert, ha az nem segít akkor endoszkópia. Bevallom őszintén akkor már kérek beutalót háziorvostól, mert akkor ingyen is megcsinálják, magánklinikán nyilván borsos áron. Az ára igazából nem számít, mert az egészség mindennél fontosabb, de azért mégis ha van így is lehetőség, várjuk meg a háziorvost. Olvastam tüneteket súlyosabb gyomor betegségekről, azok a tünetek szerencsére nem jelentkeztek, illetve étvágyam is van, eszem is, csak ez a kellemetlen fájdalom, inkább olyan tipusú fájdalom áll fenn mintha valaki nyomogatná a gyomorszájam., de a mellkasom is fáj, valószínűleg a nyelőcsőbe jutó sav miatt. Most is pl ettem, bevettem a gyógyszert, de még mindig olyan érzés mintha korogni akarna a gyomrom, emelett a gyomorszájam fáj. mit tudnátok javasolni?

2016. aug. 11. 22:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem 3-4 hónap kellett, hogy a protonpumpagátló hasson, de mellette diétázni is kell, sütit, csokit, édességet egy darabig ne egyél, mert az jobban marja a gyomrot.
2016. aug. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, ezzel most megnyugtattál valamennyire, nekem is 8-9 hétre van felírva a gyógyszer, igaz még csak 3 éf fél hete szedem, akkor biztos az lesz nekem is hogy kell még idő neki mire hat. Mikor tartom a diétát és szedem a gyógyszert akkor jó szokott lenni, voltak napok hogy tünetmentes volt szinte, de pl egy gyomorrontás után meg huhaa, 3 napig volt kellemetlen de nagyon. Akkor próbálok kitartó lenni, és szedni a gyógyszert, inni a gyógyteát és diétázni mellette!
2016. aug. 12. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!