Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászhoz szeretnék...

Nőgyógyászhoz szeretnék menni, mik tarzoznak bele a rutin vizsgálatba?

Figyelt kérdés

Eddig egyszer voltam nőgyógyásznál, egy kisebb fertőzés miatt. Kenetet vett, megnyomkodta a hasam meg felnyúlt, és ennyi.


Most szeretnék megint menni, több dolog miatt.

- Rákszűrést szeretnék

Nem tudom, hogy ez hogyan működik. Tehát alapból végez rákszűrést, vagy előtte külön szóljak? Eredmény mikor lesz?

- Lehetséges (90%-ban biztos vagyok, hogy nem, de holnap csinálok tesztet) hogy terhes vagyok. Ezt közöljem vele, vagy a sima vizsgálatból tudni fogja?



2016. aug. 18. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha egy éven belül nem voltál akkor automatikusan megcsinálják a rákszűrést, de amúgy úgyis megkérdezi miért jöttél, ekkor érdemes mondani hogy rákszűrésre és terhességre gyanakszol, teszteltél, xy volt az eredmény. Ha nagyon korai akkor tapintással még nem érezni.

A HPV-t kell külön kérni. Eredmény magánba 1-3hét helyfüggő, szakrendelésen olyan 4-6hét szokott lenni. Nálunk nincs kiértesítés, hanem be kell érte menni. Ha valakié nagyon gázos azt postán értesítik.

2016. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Én magándokihoz járok. Mikor elsőnek voltam, akkor azért mentem, mert tablettát szerettem volna feliratni, ehhez megvizsgált (ujjal tapintás, kacsával megnéz, ultrahang) + kenetet vett, amit a laborba küld és 2-3 hét múlva e-mail kiküldi az eredményt. Ezeket csinálta meg aapból, meg felírta a gyógyszert, elmondta hol tudom majd feliratni ingyen 3 havonta.


Egyébként meg évente megyek és ugyanezek a vizsgálatokat csinálja meg alapból + kérdezi, hogy van-e vmi panasz ilyesmi

2016. aug. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen szolj, hogy terhessege gyanakszol. Van olyan doki (pl az enyem), aki a terhesseg elejen (az elso 12 hetben) nem csinalja meg a rakszurest, mert par heten mar nem mulik, es minek kockaztatni? (Pl ha a mehszajhoz kozel tapadt meg a baba, de meg az uh nem is latja, egy rakszures utan normalisan bekovetkezo verzes nem biztos, hogy az embrionak is jot tesz. Ha fent tapat, akkor persze mindegy, de ismetlem, felesleges kockaztatni.)
2016. aug. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. aug. 18. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!