Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után ez normális?

Figyelt kérdés
Egyszer 1 hónapig szedtem, utána minden jól működött, maga a gyógyszer is tökéletes volt, semmi mellékhatást nem vettem észre. Majd ugyanazt a gyógyszert szedtem 5 hónapig, mivel távkapcsolat és egy jó ideig nem fogunk most találkozni, abbahagytam. Az utolsó pecsételő vérzés után nem vettem be egyet sem, most ugyan pár nappal később, mint meg kellett volna jönnie, minden "tünetet" érzek, csak nem vérzek. Tudom, hogy ez előfordul, de én eddig csak hosszabb szedés után hallottam ilyenről, 5 hónap után lehetséges? Ilyenkor teherbe eshetek (mert a következő abbahagyás már baba miatt lesz, ha esetleg ez lenne akkor is, lehet így teherbe esni? Gyógyszeres visszaállítást hány hónap után szokták elkezdeni és mikortól hat?)
2016. aug. 18. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Minél tovább szedi valaki annál jobban megzavarja a hormonokat. Valószínű most jobban kikapcsolt téged, 5 hónap is elég ehhez. Lehet megzavarodtak a hormonjaid vagy még annyira nem tért magához hogy nem elég a méhnyálkahártya, nem esett le a hormonszinted.

Nem jó dolog így pár hónapokkal szedegetni mert csak megzavarod a szervezetet. Folyamatos szedésre van tervezve, hosszútávú megoldásra.Tehát 2-3hónap szünet miatt felesleges abbahagyni mert utána meg kell várni amíg újra megjön, újra hatni kezd. A szervezet pedig nem szereti ezt.

Ilyenkor is lehetsz terhes amúgy, vérzés nélkül is lehet peteérés és fordítva. Egyébként 3-6hónap szünetet szoktak ajánlani a babaprojekt előtt és pihentetésként is és akkor kezdheted el újra szedni ha letelt a szünet és természetesen megjön a vérzés. Ha 3-6hónapig nem jön meg akkor szokták ciklusszabályzóval meghozni és azt általában 1 hétig kell szedni azt a megadott dózisban, aztán abbahagyni és megjön ilyenkor.

2016. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
te sose vótá az
2016. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. válaszoló! Köszönöm a segítséget!


2. Remélem, most jobban érzed magad, hogy kiadtad ezt magadból, még kárt okozott volna, ha bent marad...(Egyébként nem a kérdésre válaszolt, így nem volt valami humoros.)

2016. szept. 7. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!