Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után először pontos, majd rendszertelen menstruáció normális?

Figyelt kérdés
Tudom hogy fogamzásgátló után megzavarodhat a menstruációs ciklus. De nálam az elhagyás után (2 hónapig szedtem, nem részletezném miért) az első két ciklus teljesen pontos volt. A következő már két hetet késett, az az utáni (jelenlegi) már megint majdnem egy hete késik. Fogamzásgátló előtt is rendszertelen volt, hol egy hetet késett, hol pár nappal hamarabb jött, kiszámíthatatlan. De ez hogy fogamzásgátló után egy kis időre beállt, most meg ennyire megzavarodott, ez normális? Görcseim most is voltak, fájnak a melleim, a ciklus közötti folyásom már nincs, szóval mintha készülődne, de menstruáció sehol, és ez az előzőnél is így volt. Másnak ilyen tapasztalat?

2016. aug. 16. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem egyből beállt abbahagyás után, viszont azt tudnod kell, hogy a fog. gátló nem állítja be a menstruációs ciklust, így ha valakinek korábban amúgy is rendszertelen volt, akkor a fog. gátló abbahagyása után is az lehet. És van, akinél hónapok kellenek, hogy minden ugyanúgy visszaálljon (még ha volt is esetleg két pontos ciklus).
2016. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem légy türelemmel, amíg teljesen vissza nem áll a szervezeted a normális működésébe, ehhez idő kell sok esetben.
2016. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha előtte is rendszertelen volt akkor az most visszatér, a tabletta csak elfedi sajnos. Viszont lehet neked hosszabb a ciklusod. Hogyan számolod? Attól a naptól amikor megjön, addig amíg a következő meg nem jön? Mert ha megint késik akkor lehet hogy nem 28 hanem 35napos ciklusaid vannak, ha kb mindig ugyanannyi nap telik el akkor az a te ciklusod rendje.

1évet is mondanak mire helyreáll a dolog teljesen. Utána szoktak a dokik belenyúlni. Nekem azt mondta a doki hogy legkorábban 6 hónap múlva nyúl bele, ha nagyon muszáj, addig a szervezet hadd tegye a dolgát. Én 8 év után hagytam abba, majdnem 1 évig ronda volt az arcom... Magától megoldotta. Sőt a rövid szedés még jobban megkavarja sajnos a dolgokat. Egy UH-ot és inzulinterhelést amúgy csináltass + pajzsmirigyhormont lehet pcos vagy IR vagy pajzsmirigy gond, ami ilyen rendszertelenséget okoz. Nekem legutóbbi van, rendesen zavarta a ciklusomat, amíg nem volt kezelve.

2016. aug. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
kicsináltad vele a szervezeted
2016. aug. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!