Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kétszer jön meg egy hónapban....

Kétszer jön meg egy hónapban. Fogamzásgátló segítene?

Figyelt kérdés

Már két és fél éve menstruálok, de még mindig nem állt be és gyakori, hogy egy hónapban kétszer jön meg. Pontosabban kb. 3 havonta ez van. Pl előfurdult már, hogy 8.-án jött meg, de 29.-én is. Vagy elsején, aztán 25.-én újra. De elseje és huszadika is volt már.

Azt olvastam, hogy fogamzásgátlóval helyre lehet állítani. Igaz ez? Ha bemegyek a gyógyszertárba, nem fognak hülyének nézni, ha azt mondom, erre kellene?

14/L



2016. aug. 21. 13:31
 1/2 bithorlo ***** válasza:

Szia! Átlag 28 naposak a ciklusok. Ebből adódóan van olyan hónap, amikor 2 alkalommal ia menstruál a nő. Azt számold ki, hogy az egymást követő 2 ciklus (mensi első napja) között hány nap van. Nekem pl 26 naponként jön meg.

Ha nagy ingadozás van az egyes ciklusok hossza között, akkor menj el nőgyógyászhoz, mert az összes hormon tartalmú fogamzásgátló készítmény vényköteles, enélkül nem fognak kiszolgálni a patikában. 32/N

2016. aug. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mehetsz a gyógyszertárba, de a fogamzásgátló vényköteles szóval üres kézzel jönnél ki.


21-24 napos ciklusaid vannak kb. Ez akár normális is lehet. Menj el nőgyógyászhoz, vizsgáljon meg.

2016. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!