Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Újból forduljak nőgyógyászhoz?...

Újból forduljak nőgyógyászhoz? Barna folyás, hasi fájások

Figyelt kérdés

A problémán hosszú hónapokkal, talán évekkel ezelőttre nyúlik vissza. A barátommal idén leszünk együtt 4 éve, 3 éve élek szexuális életet. 2 éve voltam először nőgyógyásznál, annál a nőgyógyásznál akihez anyukám is születésem óta jár. A menstruációm sosem volt igazán rendszeres, de mindenki a sovány testalkatomnak tudta be.Talán az utóbbi egy évben mondhatom el, hogy úgy ahogy beállt. Szedtem fogamzásgátlót egy két évvel ezelőtt fél évig, de a sok negatív előforduló mellékhatása miatt abbahagytam, így óvszerrel védekezünk a barátommal. Tavasszal figyeltem fel (újra) a hüvelygomba tüneteire magamon, de most valahogy sokkal kellemetlenebb volt hiszen az együttlétet is megkeserítette azzal, hogy nagyon fájt a behatolás. Elmentem orvoshoz, kaptam gyógyszert, elmúlt 1 hónapra, aztán megint előjött.. Most júniusban barna folyásra lettem figyelmes, 10 napig elhúzódó menstruációra. Megijedtem, természetesen a nőgyógyászomhoz fordultam és megint egy pár hétig elmúltak a panaszaim.. Aztán most újból... Barna folyás, fájdalmas együttlét, együttlét után vérzés, nagyon megijedtem és újból elmentem nőgyógyászhoz, ezúttal egy másikhoz, mert az előző nem minősült 'hatásosnak' (ha mondhatom ezt így). Megint gyógyszer, tabletta... El is kezdtem szedni, csak két héttel előbb megjött a menstruációm, gyorsan vissza a dokihoz, és kénytelen volt fogamzásgátlót felírni, hogy beállítsa a vérzést és elmúljanak a barna folyások.. El kezdtem tehát szedni a fogamzásgátlót már egy hete. De a barna folyás nem múlt el, görcsöl a hasam, húzódik a mellem mint amikor meglenne. (Jelzem egyébként hogy most lenne meg rendes idő szerint a menstruációm, csak mivel 2 héttel előbb megjött-azaz valami hasonló volt- rohantam a nődokihoz aki felírta a tabit) Forduljak vissza újból a nőgyógyászhoz holnap? Olyan kellemetlenül érzem magam hogy 19 éves lány létemre minden héten járok lassan hozzá, ugyan azokkal a problémákkal.

Még sosem voltam rendesen kivizsgálva, ultrahang vagy rákszűrés tekintetében. Az előző orvosomat kérdeztem, hogy nem kellene-e ő azt mondta nem. A mostanitól, csak annyit kérdeztem meg, hogy ugye nem komoly baj? Azt mondta teljes nyugalommal, hogy nem. Én mégis félek, legszívesebben sírnék. Olvasgattam az interneten, mindenhol a legsúlyosabb dolgokat dobta ki. Szeretnék még gyereket a jövőben, és azt sem szeretném hogy megcsúfítsa a mindennapjaimat ez a probléma. Hálás lennék tanácsokért, tapasztalatokért.



2016. aug. 22. 17:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Ne ess kétségbe, de mindenképpen kellene egy alapos kivizsgálást (ultrahang, rákszűrés stb.) Nekem 20 évesen lett P3 a rákszűrésem, ez rákmegelőző állapot, szintén barna folyással kezdődött. Szerencsére lézeres műtéttel megoldódott a dolog, most 3 gyönyörű gyermek anyukája vagyok. De okozhatja a tünetet akár vérszegénység is. Ne hagyd magad lerázni, menj tovább, keress egy jó orvost!
2016. aug. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!