Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felelőtlenség tőlem, hogy 23...

Felelőtlenség tőlem, hogy 23 évesen megye kelőször nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Még nem volt ilyesfajta problémám, valamint még szűz vagyok.

Most van egy fertőzésem, el kell mennem nőgyógyászhoz. Felelőtlenség volt tőlem, hogy eddig nem mentem egy általános kivizsgálásra? Fog megjegyzést tenni rá az orvos? És arra fog megjegyzést tenni, hogy még a szüzességem sem vesztettem el?



2015. aug. 3. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nem fog megjegyzést tenni, főleg arra nem hogy szűz vagy

ha eddig nem volt semmilyen problémád, nem volt felelőtlenség

2015. aug. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2015. aug. 3. 13:00
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Minek mentél volna eddig ha nem volt szükséged nőgyógyászai kivizsgálásra.Az viszont felelőtlenség hogy fertőzésed van és nem mész el. Viszont nem értem mitől lehet fertőzésed ha még szűz lány vagy. A nőgyógyász nem a korodról, kapcsolataidról fogy érdeklődni, hanem az egészségedről mert orvos és ez a hivatása.
2015. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tehát, menjél el nyugodtan, főleg ha fel vagy fázva nehogy később gond legyen nőgyógyászatilag.Én 24-éves voltam, mikor megismertem a párom. Úgyhogy egyáltalán nem késő a huszonéves kor.
2015. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Most elmegyek! Először háziorvoshoz mentem, majd utána egyből jön a nőgyógyász.

Csak parázok az egésztől, elnézést, tudom, hogy gyerekesen viselkedek.

2015. aug. 3. 13:16
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja, és a nem biztos, hogy fertőzésem van, nem tudom, miért írtam azt... a házi orvos mondta, hogy menjek nődokihoz, de mást nem.
2015. aug. 3. 13:18
 7/12 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz 3-as?

Fertőzést nem csak nemi aktus által lehet kapni.

Vegyük a legbanálisabb gombát: "elkapható" nyilvánis illemhelyen, strandon, de akár antibiotikumhasználattól is kialakulhat.

De vannak fincsibb cuccok is. Még egy bizonyos fajta hpv-t is össze lehet szedni szűzként (condyloma).

2015. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk ezt én sem értettem, hogy a szüzességem miért zárja ki azt, hogy valamit összeszedjek...

Nem csak egy férfitól lehet fertőzést elkapni.

2015. aug. 3. 16:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyaltalán nem felelőtlenség, most ajánlott, 23-24 éves korban elmenni először ha szüz vagy.

Javaslom, hogy női orvost keress elsőre.

2015. aug. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az. Én 22 évesen csináltattam először rákszűrést, a dokim amúgy nagyon aranyos pasi, de szólt, hogy azért illet volna már.

18 körül érdemes elmenni, akkor is, ha semmi panaszod nincsen. Megjegyzést nem hiszem, hogy tenne, de a saját érdekes, hogy minden évben elmenj és egy általános vizsgálatot csináltass.

2015. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!