Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan éljek együtt a genitáli...

Hogyan éljek együtt a genitális herpesszel? 18L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly ilyenkor kaptam meg ezt a "nagyszerű" betegséget, mikor az akkori partnerem a száján lévő herpesszel megfertőzött(azóta utálom a nyalást ^^').

Azóta havi rendszerességgel kijön és zavar, nem csak a szexuális életemben, de a mindennapjaimban is.

Fájdalmas, idegesítő, és szégyenérzetet kelt bennem.


Rettenetesen leterhel a tudata pszichésen, hogy bárkit megfertőzhetek, illetve, hogy amennyiben gyerekem születik olyan komplikációkat, fertőzést okozhatok, amitől a kisbabám megvakulhat, vagy valamilyen szervi baja is lehet...

Igazából nem tudom mit tegyek.


Nem használ a C-vitamin, sem a rengeteg ezüst-kolloidos vacak, sem a bivalyerős antibiotikumok...(Ez utóbbi arra jó, hogy a külső maculákat eltüntesse, de belül természetesen megmarad a vírus ugyan úgy.)

Nem gyógyítható, csak a tüneteket tudják CSÖKKENTENI, illetve az előjövetelüket elvileg ugyancsak csökkenteni, de én azért ezt mégiscsak siralmasnak tartom. Nem elég, hogy minden hónapban menstruálok egy hétig, előtte, vagy épp utána egy hétig, sőt, gyakran közben is, kijönnek ezek a gyomorforgató, fájdalmas hólyagok, és így már semmihez sincs kedvem :'((((

Nincs barátom se, ugyancsak ezért, mert nem mondhatom azt havi szinten, hogy bocsi, most 2 hétig ne érj hozzám mert beteg vagyok, és a maradék kettőben meg nem ajánlott, szóval akkor se...

Nem tudom mit tehetnék.


Egész életem arról fog szólni, hogy 2 óránként fertőtlenítek és krémezek, és kínosan ügyelek arra, hogy minden percben nyugodt legyek, mert még a stressz is kihozza ezeket?!

Szerintetek mit tehetnék?

Mikor nincsenek kint, akkor is fáj, éget, viszket, és voltam már sok nődokinál, de széttárják a kezüket, megértően bólogatnak, és a megszokott erős antibiotikum+antibiotikumos krém+immunerősítő kombinációval haza küldenek...


Úgy érzem, ez igazságtalanság. Nem érdemeltem meg. Nem tudok nem szexelni, mert nagyon kívánom, de még egy nyavalyás tampont sem használhatok, mert felülfertőzöm magamat, és az azért már tényleg sok lenne, mert akkor belülről is ilyen lennék.

De el tudjátok képzelni, hogy milyen rossz azokkal az undorító véres betétekkel öltözködni? Mert nem tudom megoldani, hogy egy picit félre ne menjen, hogy egy csepp se follyon ki soha... Belőlem élnek a betét gyárak!!!!!!! Gyűlölöm a betétet... úszni sem tudok miatta, pedig régen minden nap úsztam!!! Utálom ezt, gyűlölöm, nincs így értelme élni, hogy folyton szenvedek, és sosem lehet jobb...


Mihez kezdjek ezzel?



2016. aug. 27. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

1.Az ajakherpeszt es a genitalis herpeszt tok mas virus okozza

2.ajakherpeszre van gyogyszer ami kiirtja a virust, csak nem nagyon szeretik felirni, mert nagyon roncsolja a majat

Nem tudom elkepzelni, hogy genitalis herpeszre nincs ilyen

Ha meg az ajakherpesze virusat kaptad meg es ott jon ki, akkor arra a virusra kell gyogyszer nem a genitalis virusara

2016. aug. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 nézz meg nyugodtan bármilyen ezzel foglalkozó oldalt, azt írják, nincs rá gyógymód.

a srácnak inkább ilyen afta szerűsége volt, vagy én nem tudom, de 100%, hogy tőle kaptam el, nekem addig sosem volt ilyenem

a péniszén én nem láttam semmi ilyet, ha lett volna, nyilván a számon is lenne... mondjuk ugyan ez igaz lehet akkor is, ha ugye megcsókolt, de hát fene tudja...

azt szokták mondani, h a herpesz vírust nem lehet kiirtani/eltüntetni, az ott marad a szervezetben, max tünetmentes lesz...

elvileg vannak ilyen szerek, de ebből 3 van csak Acyclovir

Famciclovir

Valacyclovir

amik segítenek a herpesz vírus legyőzésében, de az is csak a tüneti dolgokat tünteti el, nem írtja ki


az ezüstre mondják, meg a cinkre, hogy jó ellene, csakhogy ha annyi cinket és ezüstöt zabálsz, h naponta 1-1 tabletta, akkor a cinktől nehezebben köt meg a véredben a vas, és én meg alapból vérszegény vagyok, szóval elég súlyos következményekkel járt, mikor ezt a kettőt egyszerre alkalmaztam... jah, és a herpesz ugyan úgy kijött

2016. aug. 27. 20:31
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Akkor a Lizin-C kapszulat/tablettat tudom meg ajanlani, herpesz-blokkolo hatasa van.
2016. aug. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ajakherpeszre a multivitamin folyamatos szedése a legjobb, és a probiotikum. Nekem régen sűrűn kijött a számon, és már évek maradnak ki és csak ritkán jön elő. Próbáld meg az immunrendszeredet erősíteni.
2016. aug. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

pontosan lizin-c-t ettem :D

sima 500 milis cinket

és probiotikumokat

citrus cseppeket

máriatövis cseppeket

kínai zöld teát

vörös áfonyát

kínai szárított galagonyát v mit, meg még csomó ilyesmit, de azt érzem h az egész sz.rt sem ér... :(((


ettől függetlenül köszönöm a válaszokat, megy a zöld pacsi :)

2016. aug. 27. 22:55
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Olvass utánna a lizin hatásának a szervezetre. Ha akkor kezded szedni mikor kezdődik ,abban a stádiumban azonnal megállítja és néhány órán belül a fájdalom is elmúlik.

Nem 2 kapszulát kell bevenni eleinte napi 4x2 a minimális adag, és legalább 3 hétig,de inkább egy fél évig is szedni kell fenntartó napi 1x2 kapszulát.

2016. aug. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia

18 éves létedre irásban szépen ki tudod magad fejezni..ez csaj egy észrevétel.

Én az antibiotikumokban nem hiszek vakon.Immunerösitést ajánlanám, széles spektrumú vitaminokkal , és pl gréfurt cseppeket is.

A kérdés egy éves, remélem azóta javult a helyzet.

2017. aug. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a Lizin C valt be de nagy dozisban!
2018. márc. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az első válaszoló jó nagy baromságot írt. Az ajak- és genitális jelleg a területet határozza meg, ettől függetlenül van HSV1 és HSV2, ezeknek meg 4 kombinációja van (ajak HSV1, ajak HSV2, nemi HSV1, nemi HSV2).


Antibiotikum minek? Ez nem baktérium.


Amúgy meg valószínűleg a kérdezőnél már alig jön ki. Az első évet nagyon könnyen durván meg tudja keseríteni a nemi herpesz, én a második évtől éreztem javulást, és a harmadik évtől lehetett tudni, hogy beáll egy alig észrevehető állapotba.

2020. dec. 30. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!