Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vannak olyan lányok akik...

Vannak olyan lányok akik képtelenek tampont használni? 18/l

Figyelt kérdés
Mindig betét párti voltam, de éppen nyaralok és imádok a tengerben úszni, úgyhogy eléggé elrontotta a kedvemet ez a havi meglepetés. De gondoltam, hogy itt az ideje, hogy végre kipróbáljam a tampont is. 2 nap és kb. 7 elpocsékolt tampon után kezdem feladni.

2016. aug. 28. 21:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Olyan nincs, hogy valaki biológiailag nem tud tampont használni, legfeljebb valamit rosszul próbál a felhelyezésnél.


Ha megírod, hogy miért nem sikerült - akár privátban, ha itt kínos -, akkor szivesen segítek.

2016. aug. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Eszter76 ***** válasza:
Ne add fel. Olvasd el a használati útmutatót és nézd meg a rajzokat - minden dobozban van. Ha nagyon nem megy, akkor meg patikában szerintem még lehet olyat kapni, amihez van applikátor és segít a felhelyezésben. Nem olyan nehéz - ha egyszer rájössz, hogy kell, akkor menni fog.
2016. aug. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Applikátorost próbáltál?

Vagy az OB-nek is van valami olyan csodája aminek a tetején olyan anyag van minta betétnek emiatt sok nő imádja!

2016. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod feltenni, az azért is lehet, mert pszichésen kissé gondod okoz ez számodra vagy kevés a vérmennyiség, ezért könnyebben tapad vagy vaginizmus miatt.

Vegyél Tampaxot. Azt könnyebb felhelyezni, mert a Tampax külső burka is kicsit bekerül a hüvelybe, ezért nincs tapadás, aztán toljuk fel a tampont, majd a burkot könnyedén kihúzzuk, persze ha nincs vaginizmusod.

2016. aug. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Bizony van olyan, hogy valakinek még egy kisujjat sem lehet behelyezni a hüvelybe. Ezért szoktak vaginizmusra gyanakodni.

A tampon sikertelen felhelyezése nem feltétlenül egyelő a vaginizmussal, de ez is számításba jöhet, a tapasztalatlanság, stressz, kevés mennyiségű vérzés miatti tapadás mellett.

2016. aug. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Szűz vagy? Mekkorával próbálkoztál és milyen erős volt a vérzés?
2016. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Szűzként én sem tudtam, így 24 éves koromig betét és ücsörgés.


De most, bőven nem szűzként is előfordul, hogy nem megy. :(

2016. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Baratnom se tudja hasznalni:) Amikor pisil kinyomja magabol..
2016. aug. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
70%

76 % értsd már meg, hogy a Tampax az egy applikátoros tamponM ugyanolyan tampon gyártó cég, mint az o.b. Bocsi, de már az ötödik kérdésnél kell leírnom ennek a szerencsétlennek, hogy az is tampon, nem valami külön találmány. Az applikátoros tamponnak van egy műanyag burokha, aztal tolod fel az ujjad helyett,

Szerintem nem tolod fel eléggé a tampont, nekem az első volt így elég kényelmetlen.

2016. aug. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
29%

Kedves 9#!

Engedd meg, hogy a tampon szó helyett Tampax szót írjak, vagyis azt, ami a dobozán van, vagyis tampaxot.

Ki mondta neked, hogy valamit nem akarok, tudok megérteni? Egyszerűen csak másképpen fogalmazunk. Te kioktatsz, én pedig a tampax szót használom, fogom használni a jövőben is, mert ez van a dobozon, ezt a tamponos megoldást kedvelem, nem pedig a sima-hagyományos tamponos megoldást.

Ha elmegyek egy patikába egy Rossmannba és azt mondom, tampont kérek, akkor a hagyományos tampont akarják adni, nem pedig a tampaxot, amit szeretnék venni.

Sok betét is van: valamelyik szárnyas, valamelyik tisztasági, valamelyik éjszakai stb. Mindegyik betét, de mégis fontos egyfajta más megnevezés is, az alap megnevezésen felül.

Leírhatod 500X is, hogy mindkettő tampon és kioktathatsz, hogy ezt vegyem már tudomásul és milyen szerencsétlen vagyok, amiért ezt nem akarom megérteni, de akárhányszor írod ezt, akkor is tampaxot fogom javasolni X helyzetben, mert a tampon az tampon (persze ilyen-olyan méretű, gyártói formájú, színű stb.), a tampax pedig applikátoros tampon, ami jóval kedvezőbb a hagyományos tamponnál.

Kedves kérdező! Érdemes utána nézni a Tampaxnak és ezt használni a hagyományos tampon helyett, mert könnyebb felhelyezni és higiénikusabb is a tamponnál.

A 9#-es hozzászólónak pedig egészségére és bízom benne, az egyoldalú látásmódja valamikor oldódik, kinyílik és végre sikerül nyitottabban, lazábban, elfogadóan szemlélni más hozzászólását is.

Szóval hajrá Tampax, mert ezt jobb használni. Nem vagyok Tampax gyártó, csak a saját és környezetem tapasztalatai alapján javaslom ezt a jobb megoldást, a TAMPONHOZ képest.

DE azt a mondatot is írhatnám, hogy hagyományos tamponhoz képest.

Nem fogom azt írni legközelebb sem, hogy applikátoros tampon vagy többféle tampon is van vagy mindegyik tampon. Egyszerűen úgy nevezem, ahogyan azt meg lehet venni, ahogyan azt az eladó ismeri, ahogyan az a dobozán van.

2016. aug. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!