Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A szerelmem nagyon görcsöl...

A szerelmem nagyon görcsöl néha a menstruáció alatt. Ez az első, amit már együtt élve élünk meg. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
2016. aug. 29. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Hmm.. fogós kérdés. Esetleg megkérdezi a háziorvost, vagy a nőgyógyászt, hogy mit tud rá ajánlani ?
2016. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Màté,Te vagy az?
2016. aug. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ki az a Máté?
2016. aug. 29. 10:13
 4/7 anonim válasza:

Te sehogy, legfeljebb azzal, hogy javaslod neki, hogy szakorvoshoz (nőgyógyász) menjen el a panaszával.

Sok nőó van így, tudnak rajta segíteni tényleg.

2016. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Nekem speciel egy infrás masszírozó segít sokat ilyenkor. És igen, voltam szakorvosnál, annyit kaptam, hogy nő vagyok, szokjam meg a menstruációs görcsöket...

Sokaknál nagyon erős, nekem néha hánynom is kell tőle (szó szerint). Valóban nem ár felkeresni egy szakorvost, de a többségük el fogja zavarni.

2016. aug. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Kínáld sok folyadékkal - ha többet iszik, úgy könnyebben viseli. Ne egyen aznap nehéz vagy puffasztó ételeket: bab, hagyma, lencse, müzli, instant kaják.

Ha rákeresel, a neten vannak görcsoldó tornagyakorlatok.

Ha nagyon szenved, akkor Algoflex M (vagy egy sima Algoflex és egy Nospa) vagy egyéb gyógyszer.

Egyébként kényeztesd, figyelj, hogy sokat pihenjen, tartsa melegen a hasát. Némi magas kakaótartalmú étcsokival büntetlenül kielégítheted az ilyenkor jellemző édesség utáni vágyat. Fontos a nyugalom, stresszmentes környezet.


Sajnos nekem is kamaszkorom óta minden hónapban szembe kellett néznem ezzel, most nemrég kiderült, hogy endometriózis okozza. Érdemes ennek is utánanézni, kivizsgáltatni. Megfelelő étrenddel kordában tartható.

2016. aug. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a cickafarkfű tea szokott segíteni. Ha reggel iszom egy bögrével, az egész nap könnyebb. Nem finom ez a tea, de javasolhatod a barátnődnek. Ami még nekem bevált, hogy vannak ilyen direkt mikróban felmelegíthető plüssök, és olyankor azt szoktam rakni a hasamra. Esetleg vehetnél neki ilyesmit, hátha nála is beválik a dolog.
2016. aug. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!