Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Okozott nektek bármilyen...

Okozott nektek bármilyen egészségügyi problémát az, hogy abbahagytátok a fogamzásgátló szedését? 20/l

Figyelt kérdés

Alacsony hormontartalmút szedek (Mirabella) ,de hallottam hogy felboríthatja a hormonháztartást az ilyen jellegű gyógyszer...Ha nem szedem kb nincs is menstruációm,ez ügyben már utána néztem milyen vizsgálatokra kell elmennem,meg hogy mi okozza valószínűleg.

Van itt olyan akinek a gyerekvállalást megnehezítette ez,vagy más problémát (pl hízás,hajhullás) okozott az,hogy abbahagyta?



2016. aug. 30. 08:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Én 17 éves koromban kezdtem el szedni, 21 voltam, amikor letettem. A fő indok az az volt, hogy egyszer hirtelen nagyon magasra felszökött a vérnyomásom és a pulzusom. Mindenféle vizsgálatra elküldtek, végül semmiféle szervi elváltozást nem találtak, viszont javasolták, hogy hagyjam abba a fogamzásgátlót, mivel trombózist okozhat.

Miután abba hagytam a szedését, kb. 2-3 alkalommal normálisan megjött a havim, viszont utána?! Pfff, nagyon felborult... 1-2 hónapon keresztül enyhén barnáztam (minden áldott nap!), majd 3 vagy 4 hónapon keresztül meg sem jött. A nőgyógyász azt mondta, hogy ha az 5. hónapban is kimarad, akkor adni fog egy gyógyszert, ami majd meghozza, de ezt mindenképpen el akarta kerülni, mert ugyanúgy hormon gyógyszer, ugyanúgy egészségtelen.

Összességében azt mondom, hogy az abbahagyása után kb. 1 - 1.5 évvel állt teljesen helyre a ciklusom. Ha akkoriban babát szerettem volna, nagyon megszívtam volna...

(Jah, és én is alacsony hormontartalmút szedtem!)

2016. aug. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!