Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Előfordulathatnak ehhez...

Előfordulathatnak ehhez hasonló egészségügyi problémák fogamzásgátló szedése alatt (hízás, székrekedés, aluszékonyság, kiütések, eltérések a vérképben)?

Figyelt kérdés
10 hónapja szedem,kb. a 3. hónaptól növekszik a testsúlyom/összesen kb. 7,5 kilót híztam eddig/.Nagy napi alvásigényem(min.12 óra) viszont már több,mint egy éve tart.Állandó székrekedésem van,előfordul,hogy egy héten csak 2x tudok nagy wc-zni.Ekcémám is lett.A két héttel ezelőtti laborleletemben is jó néhány eredményem(teljes vaskötő kapacitás,transzferrin,transzferrin-szaturáció,koleszterin,triglicerid)magasabb a normálnál,de a legfeltünőbb a süllyedés értéke,27 mm/h!A tüneteim alapján pajzsmirigy-alulműködésre gyanakodtam,de azzal nincs gond.Többen azt tanácsolták,hogy hagyjam abba a fog.gátlót,mert minden bajom ettől van.Én viszont ezt nem hiszem,és boldog vagyok,hogy végre kitisztult az arcbőröm(CYPROMIXET szedek).Mit tegyek?Más is tapasztalt már ilyeneket?Mi lehet a probléma,merre lehetne még tovább vizsgálódni?Netán gyógyszert kéne váltanom?
2011. márc. 24. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
én is most hagytam abba a tablettát(novynette)hasonló problémák miatt.
2011. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én Yasminelle-t szedek, és semmi problémám nem volt vele. SE testsúly növekedés, se semmi. Ezek szerint a neked nem megfelelő gyógyszert írta fel az orvos, ezt nem is értem:S
2011. márc. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tabletta reneeteg mindent okozhat. Csak úgy tudod megnézni, hogy az okozza-e, ha abbahagyod.

Egyébként ezt a fajta tablettát (ami elsősorban nem fogamzásgátló, hanem erős hormongyógyszer) nem szabad 6 hónap-1 évnél tovább szedni.

2011. márc. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez mind lehet a tablettától. Én 7 évig szedtem, nálam a hízás (7 kg) és az ekcéma jött ki tőle. De amiket te leírtál mind klasszikus gyógyszermellékhatások. És ezek alapján tényleg abba kellene hagynod...
2011. márc. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hízás, fáradékonyság, székrekedés nálam is volt fog.gátlótól.
2012. dec. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!