Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egyesült Királyságban élő...

Egyesült Királyságban élő lányok, nők! Milyen fogamzásgátló tablettát használtok/esetleg hüvelygyűrűt?

Figyelt kérdés
Tudom, persze, hogy mindenki másképp reagál rájuk, de érdekelnek a tapasztalatok. (Itthon Sienimát használtam, azzal semmi problémám nem volt, sőt egy picit szerintem a fogyásba is besegíthetett).

2016. aug. 31. 09:43
 1/4 anonim válasza:
45%
Én még csak 3 éve élek idekint, úgyhogy nem ismerem az itteni fogamzásgátló szereket, de javaslom ha valami otthonról bevált akkor ne változtass. Én 5 évig szedtem a Volinát, és kihoztam. 6 hónapos receptet is ki tud a doki írni. Könnyű kihozni magaddal senki nem kérdez rá mi az. Legalábbis nálam sosem kérdeztek pedig volt hogy csak kézivel utaztam. Annyit hallottam hogy itt ingyenes az fg tabletta. Gondolom át kell esni előtte regisztráción meg kell hogy legyen GP-d... sajnálom ennyit tudtam segíteni. :)
2016. aug. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem fogok félévente hazajárni, így ez nem jó megoldás.
2016. szept. 1. 08:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Vidd el a jelenlegi gyógyszered dobozát a gp-hez, megkeresi neked a gyógyszer kinti megfelelőjét.
2016. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én itt kezdtem el szedni először gyógyszert, a Rigevidont már fél éve, semmi mellékhatás, libidó csökkenés, szárazság, stb. De ugye ki hogy reagál.


Bementem a közeli GP-hez. Annyi volt a nagy vizsgálat, hogy felajánlotta, hogy van a fg. bogyi mellett egy másik fg. eszköz, a Mirena (spirál). Felírt 3 havi gyógyszert, hogy addig gondolkodjak a Mirenán. Egy vérnyomás mérés volt a "nagy„ vizsgálat. Visszamemtem, hogy maradnék ennél, azután már egy féléves adagot írt ki, aminek a végén vissza kell mennem egy újabb vérnyomás mérésre. Azt mondta, náluk nem dívik ez a vérvizsgálat meg májfunkció mérés. Persze az egész gyógyszer kiváltása ingyenes, ami nem mellékes.


Szerintem érdemes az otthoni gyógyszered dobozát, tájékoztatóját elvinni a GP-hez, vannak ugyanolyan hatóanyagúak, mint otthon. Tök ingyér jutsz hozzá, max ha hiányolod a nagyobb nőgyógyászi vizsgálatokat, akkor évente-másfél évente hazamész és egy magándokival megvizsgáltatod magad. Én is ezt fogom tenni.

2016. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!