Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák kezdeti stádiuma...

Méhnyakrák kezdeti stádiuma lehet? Rettegek.22/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22,5 éves lány vagyok.


Sokszor volt/van baj a hüvelyflórámmal, rendszeresen volt már gombás fertőzésem, Január óta a fogamzásgátló tablettát sem szedem, óvszerrel védekezünk a párommal.


Ez év Januárjában voltam utoljára rákszűrésen, amelynek eredménye P2-es lett, viszont a leletemen az van feltüntetve, hogy: "egyéb, nem neoplasticus elváltozás", illetve "nagyfokú vérzés" továbbá "egyéb: metaplasia, repair, etc.", legjobb tudomásom szerint ez valamiféle gyulladást jelent.


Múlthét szombaton szeretkeztünk a párommal és aktus után vettük észre, hogy véres alattam a lepedő. Az óvszer külseje is véres volt, így egyértelmű volt, hogy ez a hüvelyemből jön. Menstruációs vér nem lehetett, ugyanis tudtam, hogy előtte 10 nappal menstruáltam, szóval nagyon megijedtem/megijedtünk. Másnap el is mondtam Édesanyámnak, Ő mondta, hogy forduljunk orvoshoz. Kedden voltam orvosnál, aki nem a saját orvosom, akihez járok, mert S.O.S. kellett valaki és a sajátom csak péntekenként rendel. (Ez az orvos is nagyon elismert, jó borsosak is az árai...) Megvizsgált, talált egy kis gyulladást, amire Klion D 100 kúpot, majd Gynoflor kúpot kaptam. VISZONT!


Mondta, hogy sajnos nem látott bíztató képet... A leletemen is ez áll: "a zónában kis ponszerű hámhiánnyal körkörösen fokozott érrajzolat". Mondta nekem, hogy ez a méhnyakrák korai stádiumának jele (lehet), az aktus utáni vérzés pedig szintén. Így azt javasolta, hogy a kúpok elhasználása után csináljunk egy újabb citológiát (hiába P2-es volt a Januári) és egy HPV szűrést.


Én azóta full ideg vagyok, alig alszom, már elkönyveltem magamban, hogy rákos vagyok. Az interneten is olvastam róla (ami persze még jobban elkeserített) és a leletemen található dolgok, valamint a vérzés valóban a méhnyakrák tipikus tünetei.


Mi lesz velem? Segítsetek... Annyira félek! (Most is potyognak a könnyeim, amíg írok.)


Sajnos van egy nagyon súlyos autoimmun betegségem is, ezt már egyszerűen nem fogom tudni elviselni lelkileg...


2016. szept. 1. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy csak mehszajseb, az meg kezelheto konnyen. Nyugi!! Felesleges elore idegeskedned. Mert, ha kiderul, hogy baj van, eleg lesz akkor idegeskednek, ha meg nincs semmi baj, akkor meg vegkepp felesleges orolnod magadat. Majd ird meg, mi lett!:)
2016. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem feltétlen a rák jele, ne aggódj. Ez a méhszájseb tünete is lehet akár. És még egy év sem telt az előző rákszűrésed óta, ráadásul fiatal vagy, valószínűsítem még nem szültél.

Tudom hogy nehéz, de próbálj nyugodt maradni, és nem a legrosszabbra gondolni. :)

De majd mindenképpen írj, hogy vagy, ha megcsinálták a rákszűrést.

2016. szept. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el. Ha a legrosszabb forgatókönyv jön be, akkor is "csak" a korai stádiumban vagy (a P2 is ezt jelezte). Ez az állapot még kezelhető. A méhnyakrák kialakulása több évig tartó folyamat, január óta pedig kb. fél év telt el. Ne aggódj, e legrosszabb esetben is egy kis műtét lesz. Majd írj!
2016. szept. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!