Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció koleszba? Mit...

Menstruáció koleszba? Mit tegyek, hogy ne ázzak be?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy idén (9.-től) koleszes vagyok, és hamarosan megjön.

Otthon úgy oldottam meg, hogy tettem egy pokrócot a lepedő felé, és ha reggel azon kaptam magam, hogy átáztam, akkor gyorsan elővettem egy gatyát, bugyit, és rohantam a fürdőbe. (a lepedő így nem lett véres)

De koleszba hogy kéne csináljam? még nem tudom, hogy a másik 10 lány hogy csinálja. Egyáltalán ciki, ha ők majd tudják, hogy mikor-kinek van megjőve?


2016. szept. 2. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a betéttel az volt a bajom h ugye elmozdult alvás közben és simán olyan lett a bugyim... ezért tamponra váltottam (kezdetben csak a mini) de aztán éjszakára a maxit is sikerült használni. Szal nekem most tampont + tisztasági ha biztosra akarok menni
2016. szept. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Használj éjszakai betétet/tampont, extrán bebiztosítva akár egy szorosabb kisnadrággal, sportbugyival.


Különben mindenki mindenkiről fogja tudni mikor menstruál... :)

2016. szept. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi sose tudtuk kinek van meg éppen, semmi jele nem volt.


Amúgy én úgy szoktam, hogy éjszaka 1x felkelek miatta és cserélek tampont (nem használok betétet). Csak az első két éjszaka kell ezt megcsinálnom, mert a 3-tól már éjszaka nincs is semmi.


De pl. éjszakai betétek a te esetedben biztos jók lehetnek, azok jó nagyok.

2016. szept. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyszer énnis átáztam koleszban nagyon szar volt, de remélem nem sokan látták. Nekem első éjszaka annyira erős, hogy a betét azonnal átázik. Amióta tampont használok, 16 éves korom óta, nem volt ilyen gondom, nem olyan mértékben. Szóval normál/szuper tampon és tisztasági betét vagy normál, ha biztosra akarsz menni. Vagy tudnám még javasolni, hogy hajnali 4 körül kelj fel cserélni vagy gyakrabban. Én, ha atáztam mindig felébredtem rá...
2016. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Yellowbanane1012 válasza:
Én amikor koleszos voltam, első nap már mindent kibeszéltünk a csajokkal a kaka-pisi-menzesz-pasik sztoriból mindent amit eltudsz képzelni. A gyors feloldódás sokat segíthet. Nyugodtan dobd fel nekik a témát,legalább ők is oldódnak. Amúgy éjszakára tampont nem ajánlom, mert gomba veszélyes. Vastag betét, és max egy törülköző magad alá. Aztán ha így is átázol, hát Istenem. Nők vagyunk. Ez ezzel jár...
2016. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem ciki, ha tudják, kinek mikor van meg. Te is fogod tudni, kinek van meg, külön téma lesz. A betét meg a tampon is, meg annak kölcsönkérése, és az átázás is. Szóval lánykoleszban nincsenek ilyen titkok nagyon.


Átázás ellen jó nagy betétet és szoros bugyit javaslok. Tampon lenne az igazi, de ha nem használtál még, vagy idegenkedsz tőle, akkor ez kiesik. Ha megpróbálnád, applikátorossal kezdj szerintem, azzal könnyebben boldogulsz eleinte. Hát nagy óvintézkedésnek lehet olyat csinálni, hogy egy jó nagy éjszakai betét egy jó szoros bugyiba, aztán még egy bugyi az egészre, amit kibélelsz még valami nedvszívó cuccal: papírtörlő, papírzsepi, kis kéztörlőrongy esetleg a biztonság kedvéért. Ha oldalt szivárogna valami az első bugyiból, ez a második valószínűleg megfogja majd.

2016. szept. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem ciki, a világ legtermészetesebb dolga. Sőt, ismert, hogy akikkel együtt laksz, azokkal beáll nagyon hasonló ritmusba. Nekem is majdnem mindig akkor jön meg, mikor lakótársamnak. Hidd el, senki nem fog foglalkozni vele.

Egyébként meg éjszakai betét, egy nagyon masszív bugyi (hülyén hangzik, de a legtöbb bugyimba nem lehet úgy behelyezni a betétet, hogy ne csússzon másszon éjszaka), és magad alá nyugodtan rakhatsz itt is vmi plédet, textil kendőt vagy bármit.

2016. szept. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!