Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs fájdalomra...

Menstruációs fájdalomra fogamzásgátló? Van itt olyan aki emiatt szedi?

Figyelt kérdés

Szűz vagyok, de egyébként nem vonzódom a férfiakhoz, ezért terhesség megelőzési szempontból sosem lesz rá szükségem. A menstruációm viszont már tinikorom óta elég fájdalmas tud lenni, 2 db cataflam és egy nospa tud csak maximálisan helyre tenni, de előfordult már hogy több cataflamot is be kellett vennem egy nap, ami pedig hosszútávon szerintem nem túl egészséges. Gyengébb gyógyszerrel és teákkal is próbálkoztam már, de azok csak egy kicsit vagy egyáltalán nem hatásosak. Gyógyszer nélkül fel sem tudok kelni az ágyból, görcsölök, étvágyam nulla, émelygek, szédülök.

A nőgyógyász mit adna erre a problémára? Hallottam, hogy a fogamzásgátló csökkentheti a panaszokat, de az mennyire hatásos? Milyen mellékhatásai lehetnek? Hány évig lehet megszakítás nélkül szedni, és mi lesz, ha egyszer abbahagyom? Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?



2016. szept. 1. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Csak fájdalomcsillapításra nem jó megoldás, ki kéne vizsgálni az okát (endometriózis stb), ugyanis ez elfedi max, abbahagyod és visszatér (lehet hatványozottan jön a gond utána: nem jön meg hónapokig, pattanások, zsíros haj kb mindenkinél előjön, hízás, stb), vagy mivel ez egy jótékony mellékhatása a gyógyszernek csak, ami vagy előjön vagy nem... Akkor inkább gyógyteák a ciklusnak megfelelő időszakokba, csodákra képesek! Annak nincs mellékhatása, a tablettának millió van, az első 3hónapban meg kell szokni, ha meg tudod.

Főleg hogy ha nem is használod ki az eredeti célját, 3 havonta ezért 7-12ezer (ha esetleg hüvelygyűrű, az drágább). Nekem személy szerint csak 8ról 5napra mérsékelte a gyógyszer és az első 2nap ugyanúgy nagyon fájt, gyűrűvel most 3-4napos a fájdalom és a vérzés lett kevesebb sokkal 4-5nap... De a cél a fogamzásgátlás, így elvagyok ezzel addig amíg nem lesz babaterv.

Addig szedhető amíg valaki gyereket nem akar, a testvérem 14éve szedi egyfolytában, én 7éve. Több orvossal beszéltem, nem ajánlották a szünetet amíg nem akarok gyereket, mert csak jobban megkavarja a szervezetet.

2016. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
31%
A felsorolt gyógyszerek nekem sem váltak be...Volt, hogy két erősebb cataflamot vettem be. Némileg enyhít, de annyira nem, hogy komfortosan érezzem magam. Nosparól ne is beszéljünk... Az direkt erre van, de nem tudom kinek segít. Algoflex Met is próbáltam, semmi... Használtam már Algopirint, apranaxot spedifent. De egyik sem túl hatásos nekem mensire. Nekem csak az Advil ultra forte használ. de az nagyon jó.Esetleg próbáld ki! Kb mintha meg sem lenne!
2016. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!