Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak, hogy ne ázzak át?

Mit csináljak, hogy ne ázzak át?

Figyelt kérdés
Nagyon nemszeretnék suliban átázni,de az a baj ,hogy az első 3 napban nagyon erős,és rendesen fáj is a hasam.Amikor leülök akkor állandóan átázok még akkor is ha 10 perce cseréltem.Éjszakaival is.Az a baj ,hogy állandóan hátrafojik,mikor ülök,éshát iskolába elég sokszor ülök.Mellesleg tesinél is gondba vagyok egyrészt mert néha állni nemtudom annyira fáj.Másrészt pedig szinten félek,hogy átázok.Tampon nálam elég tabu téma,még várni szeretnék vele.Mit ajánlotok?Elég hosszacskára sikeredett,remélem elég érthetően irtam le.Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. szept. 1. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Használj ultravastag betétet. Hány éves vagy? Szerintem érdemes lenne tampont használni mert sokkal jobban "véd" az átázás ellen.
2016. szept. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nekem is volt hasonló problémám, de én nem húztam-halasztottam a tampon használatát.

Ilyen gondod van akkor szerintem nem baj ha előbb elkezded a tampon használatát.

Ha jól emlékszem én 13 voltam(talán 1 évvel fiatalabb) mikor megpróbálkoztam a normál tampon használatával. Akkor nagyon rossz volt mert még csak felhelyezni se tudtam normálisan...viszont újra és újra megpróbáltam használni, végül bele jöttem:D most 15 vagyok, rendszeresen használom és tökéletes iskolába, egyáltalán nem ázok át:DD

a hasfájára meg vannak gyógyszerek.

Remélem tudtam segíteni annak ellenére hogy határozottan kijelentetted hogy a tampon tabuX"D

2016. szept. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze hogy tudtál segíteni,köszönöm a kommenteket.Inkább majd a következő nyáron kisérleteznék a tamponnal.Mert nincs ezenkivűl bajom a betéttel amugy jövőhéten leszek 14,tehát jelenleg mégcsak 13 éves vagyok.Várok még ötleteket.
2016. szept. 1. 18:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Tegyél a betét fölé egy jó marok vattát. Ezzel megakadályozod, hogy hátra szivárogjon a vér. A tamponnal várjál még, mert igen fiatal vagy.
2016. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire eros, lehet nem artana elmenni nogyogyaszhoz. Ez mar nem az egeszseges kategoria, plane nem ilyen fiatalon. 13 evesen meg nyugodtan mehetsz gyermeknogyogyaszatra.
2016. szept. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom, hogy szedj C-vitamint, az csökkenti a vérzést, de egy endokrinológust is keress fel a biztonság kedvéért, de ne parázz be, azért nem feltétlenül jelent ez betegséget.

Tegyél be még egy éjszakait a másik mögé, mellé pedig még kis tisztaságikat.

2016. szept. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A nagyon erőssel lehet túloztam,de mióta beált azóta tobb van mint eddig,szóval amég nem ált be addig kevesebb volt,azelőtt meg a hasam sem fajt,anya szerint sincs sok,de én annak érzem.Szóval nem extrem mennyiség talán óránként kell betétet cserélnem.Viszont azt nem értem ,hogy nem akkor azok at amikor erős,hanem akkor mikor már alig van valami,ez miert van?
2016. szept. 6. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!