Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkaphattam az exemtől az...

Elkaphattam az exemtől az ureaplasma és a streptococcus B baktériumot? Óvszerrel védekeztünk.

Figyelt kérdés
Nyár elején szakítottunk a barátommal és nemrég ment el vizsgálatra ahol ezt a kettő bacit mutattak ki neki.Én vele voltam először életemben szóval nem hiszem hogy tőlem kapta el.De én elkaphattam tőle? Oral volt,de csak ő csinálta nekem.
2016. szept. 6. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nőkben gyakori a tünetmentes fertőzés. Azonban ha a fertőzés panaszokat okoz, az összetettebb formában jelenik meg, mint a férfiak esetében. Nőknél is előfordul a gyakori, kínzó vizelési inger, vizeléskor égő, csípő érzés, melyeket gyakran alhasi fájdalom kísér. A húgycső gyulladása mellett azonban a hüvely és a méhnyak gyulladása sem ritka. A szexuális szokások miatt (oralis, analis) a garat és a végbél fertőzése is bekövetkezhet, ami a fertőzött terület fájdalmat és sárgás váladékozást okoz.
2016. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt 100%-osan csak akkor tudod meg ha elmész egy nemibetegség szűrésre (bőr és nemibeteggondozó a szakrendelőben ahová tartozol)! Nőknél is előfordul a tünetmentesség!
2016. szept. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy kiskorú vagyok és nem tudom hogy a szüleim nélkül intézkedhetek e
2016. szept. 6. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Ureaplasmanál mindig kezelik a partnereket(gondolom ezért szólt az exed ugyanis ennél kell szólnia az összes volt partnernek is mert fertőzés és nem múlik el magától), bakteriálisan terjed, húgyúti gond, elhúzódóan kismedencei gyulladást, később terhességnél gondokat okozhat de akár vesekövet is, antibiotikummal tenyésztés után kezelik, mert az óvszer se véd mindentől... Ettől sem. HPV-re is meg kell nézzenek mert már szexuálisan aktív vagy (ez ellen sem véd az óvszer) és ha ilyenjei vannak az exnek, jobb ha megnéznek hpv-re is mert fontos a korai felismerés. Nőgyógyász mindenképpen kell ehhez (akihez amúgy is el kéne menni a szüzesség elvesztése után évente, vesz citológiát és kérni kell a hpv-t) 18 alatt elmehetsz egyedül hozzá, én is 16éves korom óta egyedül járok. Ha neki elmondod hogy mi a gyanúd továbbküld a nemibeteg gondozóba. STD-t is csinálnak 18 alatt vérvétel és váladékvétel, szájtörlet.

Strept B baci alapból jelen van a nőknél alapból de véd ellen az óvszer.

2016. szept. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsot! Az ureaplasmat el lehet kapni nem nemi úton?Úgy ertem hogy közösülés nélkül
2016. szept. 6. 22:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel bakteriális ezért elég a nemiszerveknek összedörzsölődni, váladékcserével is akár, mert a péniszt az óvszer nem teljes hosszában védi. Ritka ha máshol kapja el az ember, de akkor is általában hazaviszi és úgy adja át akinél tünetet okoz.
2016. szept. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!