Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves lány vagyok és még...

13 éves lány vagyok és még nem jött meg. Ez még normális? Mikor kell megjönnie a menstuációnak?

Figyelt kérdés
2008. okt. 2. 17:43
 1/7 anonim válasza:
100%
Ha 16 éves korodig nem jön meg csak akkor kezd aggódni főleg,sztem legalábbis.Akkor azonban menj fel a nőgyógyászatra h. megtudja mejd állapitani az orvos miért nem jött emg.Addig is nyugodj meg mindenkinek máskor jön meg az első mensije.
2008. okt. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztosan.14 voltam, mikor megjött, aztán 1 évig nem volt.És 15 évesen kezdtem rendesen menstruálni.Most 21 vagyok.Ha alacsony a BMI testtömegindexed, akkor még inkább érthető ha nem jött meg.Mivel bizonyított, hogy a testesebb lányok előbb menstruálnak.Én fogpiszkáló voltam.A zsír-ösztrogéntermeléssel összefügg.
2008. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is vékonyabbnak számítotok/számítottam, s én is aggódtam anno, s akkor is olyan 15-16 éveskort olvastam mindenhol, hogy addig meg kéne jönnie. Nekem pár hónappal a 15 szülinapom előtt jött meg.

Érthető, hogy aggódsz picit, főleg ha osztálytársaidnak már van, én is így volta, de aztán behoztam. Akkor úgy éreztem, hogy el vagyok maradna... de most ők hiába voltak előbb érettek én büszke vagyok rá, hogy csak nekem van hosszú tartós kapcsolatom.

Minden jót! Csak várakozz, lehet holnap meg is jön.

2008. okt. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én is így voltam, nekem jött meg az egész osztályból utoljára. De így utólag már nem bánom. Én voltam a legvékonyabb, biztos ennek tudható be. Addig örülj, amíg nem jön, én azt mondom, mert utána nem lesznek nyugodtak a napjaid. Ja perszer, 16 éves korig örülj csak, mert ha addig nem jön, akkor tényleg fordulj orvoshoz, mert ő beindítja neked, de ez ritkán fordul elő, hogy orvos kéne elindítsa valakinek. Úgyis megjön, ebből sajnos senki nem marad ki, pedig milyen jó lenne, ha ez az egész nem lenne...
2008. okt. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj. Nekem se jött még meg pedig én 14 vagyok. Nyugi.
2009. febr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nekem pont 13 évesen jött meg :)
2009. okt. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
majd megjon
2010. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!