Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek orvoshoz kéne...

Szerintetek orvoshoz kéne fordulnom? (menstruációs gondok)

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és amikor megjön a menzeszem, akkor első nap hányingerem van, szédülök, nagyon fáj a hasam és sokszor hányok első nap. Ez azóta van így mióta először megjött, azaz 12 éves korom óta. Anyu szerint muszáj lenne megnéznie egy orvosnak, én viszont nem akartam még ezt. Egyszer voltam ultrahangon nőgyógyásznál, ilyen sulis ellenőrzés alkalmával kb 2 éve, és akkor azt mondta, hogy nincs semmi baj.


Viszont én azt tapasztalom a környezetemben, hogy senki sincs ilyen rosszul akkor, ha megjön neki. Volt olyan eset, hogy suliból haza kellett jönnöm, mivel annyira szédültem, vagy hogy épp boltban voltam és teljesen elsötétült körülöttem a világ. Közben iszonyatosan hányingerem van.


Persze beveszek rá gyógyszert is, segít, de az első nap 10-ből 9-szer ilyen szörnyű. Nagyon félek, hogy mi lesz a jövőben, ha dolgozok stb., mert nem hivatkozhatok mindig erre, hogy havonta 1-2 napot hiányozzak munkából/ egyetemről női gondok miatt.


Egyébként rendszeres a vérzés, általában 3-4 napig tart.


Valakinek van hasonló tapasztalata?


Köszi előre is! :)


2016. szept. 23. 13:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Tényleg érdemes volna elmenned nőgyógyászhoz, és a fizikális, ultrahangos vizsgálatok is hasznosak ugyan, de attól, hogy minden rendben van ezeknél, még lehet valami hormonális probléma, amit csak vérvétellel lehet kideríteni. Ennyire rosszul lenni azért nem nevezhető normálisnak, mindenképp megérné utánanézetned a hormonjaidnak.
2016. szept. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!