Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyenkor kihez kellene fordulnom?

Ilyenkor kihez kellene fordulnom?

Figyelt kérdés

Szeptember ota nem menstrualok egy rosszul megvalasztott fogyokura miatt,ami tartott nagyjabol 5honapig es 3 honapja mar rendesen etkezek. Kb 2,5 honap alatt 10kg-t fogytam, de miota tobbet eszek visszajott 2-3kg. Edzeni ugyanugy jarok heti 4x(sulyzos+aerob),emellett pultos vagyok 8-10 oraban. A doktor szerint tulterhelem magam.(szerintem ez marhasag) A nogyogyaszatom norcolutot irtak fel,ami semmit sem ert. A mehnyalkahartyam vam teljesen elvekonyodva es nem termel hormont a petefeszkem. Most megint felirtak egy gyogyszert - Clostilbegyt 50 mg, 5napig 2tablettat szedni es 25-26.napra allitolag meg be kell indulnia a verzesemnek. Illetve azt mondta az orvos,hogy szedjek 2000-es D vitamint . Nem szeretnek mindenfele hormonos gyogyszert beszedni, hova kellene mennem rendes kivizsgalasra,ahol nem csak gyogyszerrel akarnak teletomni? :(

20/L (bocsi,hogy hosszura sikeredett es koszonom annak,aki elolvassa!)



2016. jún. 21. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Endokrinológus a hormonok miatt, a nőgyógyászok magukban ehhez nem elegendőek és belgyógyász aki megnézi hogy mit okozott a beleidben mindez és dietetikus aki összeállít egy normális étrendet amivel hízhatsz és helyreáll az egyensúly.

Egyébként igen, a túl sok mozgás és mellé a nem kielégítő táplálkozás csúnya dolgokat csinál, kezdés csak a menzesz elmaradása, sokkal súlyosabb dolgokat is okozhat bent! Én a heti 4 edzést lecsökkenteném 2re ilyen munka mellett, főleg ha nincs rajtad semmi felesleg. Jelenleg nem az izomépítést kell előtérbe helyezni, hanem hogy magadra szedj egy kis egészséges súlyt, a női belső egyensúly érzékeny, ha a szervezet úgy érzékeli hogy számára veszélyes lenne a menzesz mert nem tudja pótolni az elveszített vitaminokat, tápanyagokat, egyebeket vagy akár egy terhesség, leállítja ezt és ha ez sokáig fennáll illetve nagy méreteket ölt akkor akár tartósan is.

2016. jún. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a kifejtett valaszt! Van rajtam felesleg, 21% a testzsirszazalekom. Azota mar eszek mindent es eleget, azt olvastam,hogy ilyenkor idobe telik amig ujra magahoz ter a szervezet es realizalja,hogy mar nincs "veszely". Az endokrinologushoz honnan kell kernem beutalot?
2016. jún. 21. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen! :)

Háziorvos adhat beutalót tb-re de ajánlom a magánt két okból: 1. itt saját tapasztalat hogy borzasztó sokat kell várni, tavaly ilyenkor derült ki az én problémám amivel dokihoz kellett mennem, amikor elmentem időpontot kérni (aznap amikor a beutalót kaptam) akkor közölték hogy 2015re már nincs időpont, 2016januárjában indul a kiosztás és onnan még 3-4hónap... 2.nem foglalkoznak annyira a betegekkel, ezt a sorstársak mesélik hogy nem érhetőek el telefonon a dokik és a fél éves kontrollra is plusz 2-3hónapot kell várni, csak a számokat gyógyítják, nem a beteget.

Így én magánhoz mentem aki két hét múlva fogadott, 2016januárjára már teljesen rendbe is tette a gondjaimat! Bármikor felhívhatom, ha valami van azon a héten is tud fogadni, segít.

Magánnál a női hormonokat úgy lehet intézni tb-re mert amúgy drága lenne hogy egy tb-s nőgyógyászhoz mész és viszel papírt hogy mit kérjen, mi a gyanú. Én is így csináltam, mindent tb-re csináltak meg, csak a dokinál a kontrollért fizettem.

2016. jún. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hullik a hajad, csúnya a bőröd, szokott fájni a fejed (leginkább a halántékodnál), és nagyon fáradékony vagy? Ha igen, előfordulhat hogy vashiányos lettél a fogyókúra alatt, az orvosok rendszeresen félrekezelik hormonokkal. Egy talpreflexológus segíthet. (Meg egy vérvétel, de a talpreflexológus több mindent mondd.) Egerhez mennyire vagy távol?
2016. jún. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!! Mindenkepp maganhoz fogok menni! :)

Igen,hullik a hajam es a borom sem szep,leginkabb az arcborom problemas,de mind a ketto dolog mar regota fent all. Faradekony is vagyok sajnos.:/ A fejem viszont sosem faj. Szegeden elek,szoval eleg messze. Vervetelen voltam, ugy 3honapja es nem volt gond. Lehet ismetelni kellene?!

2016. jún. 24. 23:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ezek a tünetek, és semmi bajom, csak az, hogy nincs elég vas a szervezetemben. Menj vérvételre, és ha az se mutat semmit, lehet hogy valami alternatív gyógyászatot érdemes lenne felkeresned. Étrend-kiegészítőként kapható vastabletta, ha nem is mondják hogy kell szedned, nem árt, csak használ. (Rám írhatsz privátban ha érdekel valami.) Persze nem azt mondom, hogy az orvos rossz, Isten ments, nehogy több bajod legyen, de mondta a talpreflexológusom, hogy hát ezt keverik..
2016. jún. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!